Regeneracja paznokci – jak je odżywić?

Regeneracja paznokci - jak je odżywić?

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Manicure hybrydowy to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią trwałość, wygodę oraz efektowne stylizacje. I choć jest to doskonały sposób na ochronę paznokci, to niestety niepoprawnie wykonany lub zbyt często zdejmowany może nieść ze sobą negatywne konsekwencje dla ich stanu. Gdy tak się wydarzy, należy zająć się ich odżywieniem. Jak więc to zrobić? Jak dokładniej zregenerować paznokcie po hybrydzie? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Jakie są oznaki zniszczonych paznokci po hybrydzie?

Tak jak wyjaśnialiśmy we wpisie czy hybryda niszczy paznokcie, poprawnie wykonany zabieg manicure hybrydowego nie wpływa negatywnie ani na płytkę, ani na skórki wokół niej. Czemu więc po jego usunięciu paznokcie są zniszczone? Pogorszenie ich kondycji może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami. Do tych najczęstszych zaliczamy przede wszystkim problemy hormonalne, brak odpowiedniej podaży witamin, częsty kontakt dłoni z detergentami oraz nadmierne korzystanie ze żrących substancji, takich jak aceton kosmetyczny. Wobec tego, jeżeli zauważymy, że paznokcie stały się cienkie, bardziej wrażliwe, kruche, a płytka zaczyna się rozdwajać, jest to znak, że powinniśmy dać im odpocząć i odpowiednio o nie zadbać.

Paznokcie po hybrydzie – jak je zregenerować?

Regenerację paznokci należy rozpocząć od przerwy kontaktu z chemicznymi preparatami. Powinniśmy więc zaprzestać robienia paznokci hybrydowych, a oprócz tego podczas prac domowych dłonie należy zabezpieczać gumowymi rękawiczkami, tak aby ograniczyć ich kontakt z detergentami. Dodatkowo, do listy codziennie używanych kosmetyków dołączamy krem do rąk oraz oliwkę do skórek i paznokci, które wspomogą ich odżywienie. Krem należy stosować minimum 2-3 razy dziennie, a najlepiej po każdym myciu dłoni, tak aby uzupełnić płaszcz hydrolipidowy skóry, zaś oliwkę do skórek przynajmniej raz dziennie. Kolejnym krokiem jest poprawa codziennego jadłospisu. Do diety powinniśmy więc włączyć produkty spożywcze bogate w witaminę A, E, B1, B2, B3, B9, a także magnez, cynk, żelazo i fosfor. Przy tak bogatym jadłospisie nie tylko poprawimy kondycję paznokci, ale również je wzmocnimy, dzięki czemu staną się bardziej odporne uszkodzenia. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku regeneracji płytki bardzo istotna jest regularność i cierpliwość. Tylko wtedy będziemy mogli osiągnąć zamierzony efekt.

Jakich produktów używać, aby nie osłabiać płytki paznokcia?

Musimy pamiętać, że sama poprawa codziennego jadłospisu oraz regularna pielęgnacja paznokci to nie wszystko, zwłaszcza gdy regularnie robimy manicure hybrydowy. W tym wypadku niezwykle istotny jest dobór produktów najwyższej jakości, które nie zawierają szkodliwych substancji. Unikajmy więc preparatów zawierających toluen, DBP i formaldehyd, a podczas zmywania hybryd, zamiast klasycznego acetonu kosmetycznego, wybierzmy preparat do usuwania paznokci hybrydowych zawierających lanolinę. Jest to świetna alternatywa dla zwykłego zmywacza, która oprócz właściwości rozpuszczających dodatkowo nawilża, natłuszcza i chroni paznokcie przed niekorzystnym działaniem acetonu. To samo dotyczy wspomnianych wcześniej kremów do rąk oraz oliwek do skórek i paznokci, które powinny opierać się głównie na naturalnych komponentach.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jaki pilnik do paznokci wybrać oraz wyjaśniamy jak używać bazy kauczukowej.