Baza kauczukowa do paznokci – czym jest i jak jej używać?

Baza kauczukowa do paznokci - czym jest i jak jej używać?

Baza kauczukowa do paznokci – co to jest i jak działa?

W ostatnim coraz więcej pań decyduje się na wykonanie manicure hybrydowego. Jest to połączenie klasycznego manicure z manicure żelowym. Hybrydy przede wszystkim wyróżniają się niebywałą trwałością i atrakcyjnym wyglądem przez naprawdę długi czas. Aby wykonać pełny manicure konieczna jest baza, top oraz właściwy kolor. Warto zaznaczyć, że na rynku dostępne jest coraz więcej rodzajów bazy hybrydowej. Jedną z nich jest baza kauczukowa, która jest dedykowana szczególnie wymagającym paznokciom. Warto wiedzieć czym charakteryzuje się ten produkt, jak działa i jakie są jego największe zalety.

Czym jest baza kauczukowa?

Baza kauczukowa to połączenie żelu i hybrydy. Można za jej pomocą wykonywać klasyczny manicure hybrydowy, a także przedłużać paznokcie. Zwykle jest ona dostępna w wersji kolorystycznej, dzięki czemu nie trzeba używać już innych kolorów.

Baza kauczukowa jest o wiele bardziej odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. W przeciwieństwie do innych, podobnych produktów, jest ona twarda i elastyczna. Dzięki czemu wciąż pracuje z paznokcie, nie odpryskuje i nie odkleja się. Bazę kauczukową można stosować do bardziej wymagających paznokci, które są kruche i zniszczone. Można także za jej pomocą wykonać rekonstrukcji.

Jak wspomniano wcześniej, baza kauczukowa dobrze sprawdzi się także do przedłużania paznokci o maksymalnie 3 – 4 mm. Z pewnością produktem wartym polecenia jest Rubber Base marki NOX.

Baza kauczukowa Rubber Base NOX

W jaki sposób stosować bazę kauczukową?

Bazę kauczukową należy stosować w taki sam sposób jak zwykłą bazę hybrydową. Ważną różnicą jest to, że zwykle jest ona dostępna w wersji kolorystycznej, dzięki czemu nie trzeba będzie stosować już żadnych kolorów, co wpływa na znaczne przyspieszenie procesu tworzenia manicure.

  • W pierwszej kolejności trzeba odsunąć dokładnie wszelkie skórki, nadać paznokciom oczekiwany kształt i zmatowić płytkę specjalną polerką. Kolejnym krokiem jest przemycie paznokci cleanerem oraz primerem. Produkty te mają działanie odtłuszczające, a także wpływają na lepsze przytwierdzenie bazy do płytki paznokcia.
  • Kiedy paznokcie są już odpowiednio przygotowane, można nałożyć pierwszą, dość cienką warstwę bazy kauczukowej i utwardzić ją w lampie UV lub LED. Należy ustalić taki czas utwardzania jak w przypadku klasycznej bazy hybrydowej. Następnie można nałożyć kolejną warstwę, aby uzyskać efekt pełnego krycia i ponownie zabezpieczyć ją w lampie.
  • Następnie, jeżeli chcemy wykonać pełny manicure, można nałożyć dwie warstwy lakieru kolorowego i utwardzić je w lampie. Na sam koniec, paznokcie należy zabezpieczyć cienką warstwą topu.

Dlaczego warto zdecydować się na wykorzystanie bazy kauczukowej?

Baza kauczukowa to produkt, który opiera się na wiązaniach kauczukowych. Dzięki temu jest ona znacznie elastyczniejsza od klasycznych produktów tego typu. Warto zdecydować się na jej zakup.

Piękny manicure przyciąga spojrzenia wszystkich w koło. Jednak to co będzie widoczne dla oka, jest zależne od bazy. Baza kauczukowa to produkt, dzięki któremu manicure wytrzyma nawet w najcięższych warunkach przy niekorzystnych czynnikach. Wzmacnia ona płytkę paznokcia, wygładza ją, a także wyrównuje i sprawia, że lakiery kolorowe będą miały idealną przyczepność.

Baza kauczukowa w porównaniu do innych baz hybrydowych cechuje się o wiele większą przyczepnością. Jak wspomniano wcześniej jej zaletą jest także elastyczność. Podczas uderzeń paznokcie są bezpieczne i z pewnością nie ulegną uszkodzeniu. Z uwagi na swoją gęstą konsystencję umożliwia idealne zbudowanie płytki paznokcia bez żadnych nie zamierzonych defektów i uszczerbków.

Warto wybrać sprawdzone bazy kauczukowe i już dziś cieszyć się pięknym i trwałym manicure. Są one idealne zarówno do stosowania profesjonalnego w salonach kosmetycznych jak i do używania w zaciszu własnego domu. Z pewnością osoby mniej doświadczone poradzą sobie z jej aplikacją bez najmniejszych problemów. Jeżeli zaś chodzi o usuwanie manicure hybrydowego wykonanego na bazie kauczukowej, warto zaznaczyć, że tego typu produkty można zmyć przy pomocy zwyczajnego acetonu.