Czy hybryda niszczy paznokcie?

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Czy lakiery hybrydowe są szkodliwe?

Jedną z najczęściej wybieranych metod stylizacji paznokci jest manicure hybrydowy, który od lat bije rekordy popularności wśród kobiet lubiących dbać o swój wygląd. Jest to zabieg wybierany przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu, wydłużoną trwałość oraz możliwość uzyskania niezwykle naturalnego efektu. Czasem słychać jednak głosy mówiące o tym, że lakiery hybrydowe wpływają negatywnie na paznokcie i skórki wokół nich. Czy jest to prawda? Czy hybrydy faktycznie niszczą paznokcie i powinniśmy zrezygnować z tej metody stylizacji? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Czy hybrydy niszczą paznokcie – fakty i mity

Odpowiemy już na samym początku. Poprawnie wykonany zabieg manicure hybrydowego nie wpływa negatywnie ani na paznokcie, ani na skórki wokół nich. Musimy jednak zaznaczyć, że jest to metoda w pełni bezpieczna jedynie w momencie, gdy zostanie wykonana w prawidłowy sposób. Oznacza to, że podczas robienia paznokci hybrydowych nie możemy zalewać skórek i nie możemy przepiłowywać płytki, a oprócz tego każdy z produktów powinniśmy utwardzać do końca, według zaleceń producenta.

Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie?

Skoro manicure hybrydowy nie niszczy paznokci, skąd więc aż tyle wątpliwości? Prawdopodobną przyczyną jest częste łączenie lakierów hybrydowych z występującymi uczuleniami, które w zatrważającej większości są wynikiem nieprawidłowej aplikacji produktów światłoutwardzalnych oraz zbyt częstej zmiany stylizacji, która wiąże się z nadmiernym stosowaniem zmywaczy do paznokci. I choć może zdarzyć się sytuacja, w której u danej osoby wystąpi reakcja alergiczna na jeden z produktów, to w większości przypadków dzieję się tak wyłącznie podczas stosowania preparatów zawierających szkodliwe substancje, których za sprawą odpowiednich regulacji na naszym rodzimym rynku jest coraz mniej.

Co szkodzi paznokciom?

Jeżeli robienie manicure hybrydowego nie szkodzi paznokciom i skórkom wokół nich, co więc pogarsza ich kondycję? Niestety, powodów może być wiele. Najczęstszymi przyczynami są jednak wady genetyczne, brak ochrony przed detergentami, jadłospis ubogi w wartości odżywcze, brak regularnej pielęgnacji dłoni, nadmierne stosowanie zmywaczy do paznokci na bazie acetonu oraz wspomniana wcześniej nieprawidłowa aplikacja produktów światłoutwardzalnych. To zaledwie kilka czynników, które przyczyniają się do pogorszenia kondycji paznokci i skórek, a jest ich znacznie więcej. Jak zatem sobie z tym poradzić? Mamy dla Was kilka wskazówek, które pomogą Wam zregenerować zniszczone paznokcie!

Jak zregenerować zniszczone paznokcie?

Jedną z najczęstszych przyczyn kruchych i łamliwych paznokci jest nieodpowiednia dieta. To właśnie codzienny jadłospis ma ogromny wpływ na kondycję płytki paznokcia oraz przylegających do niej skórek. Jeżeli więc zależy nam na poprawie ich stanu, zacznijmy od spożywania większej ilości produktów zawierających żelazo, krzem, cynk oraz witaminy z grupy B. Większość z tych witamin znajdziemy w pestkach dyni, nasionach słonecznika oraz sezamie. Dodatkowo, warto do diety włączyć suszone owoce, produkty z pełnego ziarna, jaja oraz rośliny strączkowe. Oprócz tego nie możemy zapominać o odpowiednim nawodnieniu oraz unikaniu pożywienia wysokoprzetworzonego.

Jak uniknąć uszkodzenia paznokci?

Zmiana nawyków żywieniowych to jednak nie wszystko. Kolejnym krokiem do poprawy kondycji paznokci i skórek wokół nich jest regularna pielęgnacja. Musimy więc do codziennych nawyków dołączyć stosowanie odżywczego kremu do rąk oraz oliwki do skórek. Dodatkowo, dobrym pomysłem jest korzystanie z odżywki do paznokci, choć warto zaznaczyć, że jest to preparat, który należy aplikować pomiędzy kolejnymi zabiegami manicure hybrydowego. Kolejnym istotnym elementem jest zabezpieczanie dłoni i paznokci przed chemicznymi produktami oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Tak więc podczas sprzątania używajmy gumowych rękawiczek, a podczas niskich temperatur zakładajmy te ocieplane.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak dbać o skórki wokół paznokci oraz wyjaśniamy jak zmyć paznokcie hybrydowe.