Wyszukaj...

Porady

Jak zrobić hybrydy?

Share
Jak zrobić hybrydy?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Hybrydy stały się w ostatnich latach niezwykle popularne, głównie ze względu na swoją dużą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Manicure hybrydowy w przeciwieństwie do klasycznych lakierów do paznokci, utrzymuje się około 2-3 tygodni od momentu wykonania zabiegu. Wbrew pozorom paznokcie hybrydowe można wykonać samodzielnie w domu, i to w zaledwie kilkanaście minut! W dzisiejszym artykule pokażemy Wam jak krok po kroku zrobić paznokcie hybrydowe, oraz manicure który utrzyma się przez kilka tygodni. Zapraszamy do krótkiej lektury!

Czego potrzebujemy do wykonania paznokci hybrydowych?

Manicure hybrydowy możemy wykonać w profesjonalnym salonie lub we własnym domu. Co ważne, akcesoria i produkty potrzebne do wykonania hybryd są ogólnie dostępne, przez co koszt takiego zabiegu jest niewielki. Do wykonania paznokci hybrydowych będziemy potrzebowali:

  • pilnik,
  • blok polerski,
  • odtłuszczacz (cleaner),
  • primer,
  • baza hybrydowa,
  • wybrany kolor hybrydy,
  • top hybrydowy,
  • lampa UV lub LED,
  • oliwka do skórek

Hybrydy krok po kroku

Gdy mamy wszystkie niezbędne akcesoria do wykonania hybryd, możemy przejść do pracy:

1. Zabieg rozpoczynamy od opiłowania paznokci, nadając im kształt według naszych preferencji.
2. Odsuwamy skórki, a te niepotrzebne wycinamy.
3. Za pomocą bloczka polerskiego bardzo delikatnie matowimy płytkę paznokcia.
4. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie paznokci za pomocą specjalnego preparatu, co sprawi że oczyścimy paznokcie z pyłu powstałego przy matowieniu płytki. W przypadku gdy nasza płytka paznokcia jest tłusta, wtedy dodatkowo stosujemy primer.
5. Na tak przygotowaną płytkę paznokcia aplikujemy cienką warstwę bazy hybrydowej, po czym utwardzamy ją w lampie według zaleceń producenta.
6. Następnie aplikujemy pierwszą warstwę wybranego koloru i utwardzamy ją w lampie według zaleceń producenta. Pamiętamy o nakładaniu cienkich warstw produktu.
7. Po utwardzeniu lakieru hybrydowego, aplikujemy lakier nawierzchniowy czyli inaczej mówiąc top hybrydowy. Całość utwardzamy według zaleceń producenta.
8. Po utwardzeniu wykonanej stylizacji, przemywamy całość odtłuszczaczem, po czym aplikujemy oliwkę do skórek, i delikatnie ją wmasowujemy. Et voilà! Paznokcie hybrydowe są już gotowe. Jeżeli całość wykonaliśmy poprawnie, powinny utrzymać się około 2-3 tygodni.

Jak zdjąć hybrydy?

Wiemy już jak wykonać paznokcie hybrydowe, teraz czas na krótką lekcję jak je usunąć. Tak więc cały zabieg rozpoczynamy od delikatnego spiłowania warstwy topu hybrydowego pokrywającego stylizację. Gdy spiłowaliśmy warstwę nawierzchniową, moczymy waciki w płynie do usuwania hybryd, po czym przykładamy do całej płytki paznokcia i owijamy folią aluminiową. Czekamy około 10-15 minut (jeżeli lakier jeszcze nie odchodzi, w razie potrzeby pozostawiamy na dłużej), następnie delikatnie zdejmujemy lakier hybrydowy za pomocą drewnianego patyczka. Pamiętajmy aby hybrydy usuwać bardzo delikatnie, ponieważ w przypadku zbyt zdecydowanych ruchów możemy uszkodzić płytkę paznokciową.

Manicure hybrydowy jak wykonać?

Gdy już wiemy jak wykonać manicure hybrydowy, i jak go skutecznie usunąć, możemy rozpoczynać zabieg w domowym zaciszu. Jeżeli szukacie pomysłów na czerwone i złote paznokcie, zapraszamy gorąco do zapoznania się z inspiracjami które specjalnie dla Was przygotowaliśmy!