Jak zrobić hybrydy?

Jak zrobić hybrydy?
Jak zrobić hybrydy?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Hybrydy stały się w ostatnich latach niezwykle popularne, głównie ze względu na swoją wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Manicure hybrydowy w przeciwieństwie do klasycznych lakierów do paznokci, utrzymuje się około 2-3 tygodni od momentu wykonania zabiegu. Wbrew pozorom paznokcie hybrydowe można wykonać samodzielnie w domu i to w zaledwie kilkanaście minut! W dzisiejszym artykule pokażemy Wam, jak krok po kroku zrobić manicure hybrydowy, który utrzyma się przez kilka tygodni. Zapraszamy do lektury!

Czego potrzebujemy do wykonania paznokci hybrydowych?

Manicure hybrydowy możemy wykonać w profesjonalnym salonie lub we własnym domu. Co ważne, akcesoria i produkty potrzebne do wykonania hybryd są ogólnie dostępne, przez co koszt takiego zabiegu jest niewielki. Od czego więc zacząć? Oczywiście od wyboru kolorowych lakierów hybrydowych – bez tego ani rusz! Te kuszą nas ciekawymi odcieniami i efektami, które każdy z nas chce wypróbować. Na co zatem zwrócić uwagę podczas poszukiwania tych idealnych? Przede wszystkim sprawdźmy skład, konsystencję i krycie. Pamiętajmy, aby wybierać produkty z bezpiecznymi komponentami, najlepiej o średniej gęstości, która ułatwia aplikację, i dobrej pigmentacji, dzięki której wystarczą jedynie 1-2 warstwy produktu do uzyskania pełnego krycia. Co jeszcze potrzebujemy do zrobienia manicure hybrydowego? Do wykonania paznokci hybrydowych będziemy potrzebowali:

  • pilnik,
  • blok polerski,
  • odtłuszczacz (cleaner),
  • primer,
  • bazę hybrydową,
  • wybrany kolor hybrydy,
  • top hybrydowy,
  • lampę UV lub LED,
  • preparat do usuwania skórek,
  • oliwkę do skórek.

Hybrydy krok po kroku

Gdy mamy wszystkie niezbędne akcesoria do wykonania hybryd, możemy przejść do pracy:

1. Zabieg rozpoczynamy od opiłowania paznokci, nadając im kształt według naszych preferencji.
2. Aplikujemy preparat do zmiękczania skórek, a następnie drewnianym patyczkiem odsuwamy te narastające na płytkę paznokcia, zaś zbędne wycinamy.
3. Za pomocą bloczka polerskiego bardzo delikatnie matowimy płytkę paznokcia, pamiętając o zachowaniu szczególnej ostrożności – płytkę można bowiem bardzo łatwo przepiłować, co jest bolesne i może powodować dalsze powikłania.
4. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie paznokci za pomocą specjalnego preparatu, co sprawi że przy okazji oczyścimy je z pyłu powstałego przy matowieniu płytki. W przypadku gdy nasza płytka paznokcia jest tłusta, wtedy dodatkowo stosujemy primer, wybierając wersję kwasową lub bezkwasową. Po aplikacji primera bezkwasowego, preparat pozostawia lepką i błyszczącą warstwę, natomiast primer kwasowy po kilkudziesięciu sekundach całkowicie odparuje.
5. Na tak przygotowaną płytkę paznokcia aplikujemy cienką warstwę bazy hybrydowej, po czym utwardzamy ją w lampie według zaleceń producenta.
6. Następnie aplikujemy pierwszą warstwę wybranego koloru i utwardzamy ją w lampie według zaleceń producenta. Pamiętamy o nakładaniu cienkich warstw produktu, a samą czynność powtarzamy do uzyskania pełnego krycia.
7. Po utwardzeniu lakieru hybrydowego, aplikujemy lakier nawierzchniowy czyli inaczej mówiąc top hybrydowy. Całość utwardzamy według zaleceń producenta.
8. Po utwardzeniu wykonanej stylizacji, przemywamy całość odtłuszczaczem, po czym aplikujemy oliwkę do skórek, i delikatnie ją wmasowujemy. Et voilà! Paznokcie hybrydowe są już gotowe. Jeżeli całość wykonaliśmy poprawnie, powinny utrzymać się około 2-3 tygodni.

Jak zdjąć hybrydy?

Jak zmyć hybrydy? Wiemy już jak wykonać paznokcie hybrydowe, teraz czas na krótką lekcję jak je usunąć. Tak więc cały zabieg rozpoczynamy od delikatnego spiłowania warstwy topu hybrydowego pokrywającego stylizację. Gdy spiłowaliśmy warstwę nawierzchniową, moczymy waciki w płynie do usuwania hybryd, po czym przykładamy do całej płytki paznokcia i owijamy folią aluminiową. Czekamy około 10-15 minut (jeżeli lakier jeszcze nie odchodzi, w razie potrzeby pozostawiamy na dłużej), następnie delikatnie zdejmujemy lakier hybrydowy za pomocą drewnianego patyczka. Pamiętajmy aby hybrydy usuwać bardzo delikatnie, ponieważ w przypadku zbyt zdecydowanych ruchów możemy uszkodzić płytkę paznokciową.

Manicure hybrydowy jak wykonać?

Jak widać, zrobienie manicure hybrydowego w domowym zaciszu jest jak najbardziej możliwe. Taki zabieg skutecznie zabezpieczy paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi, a oprócz tego pozwoli ozdobić dłonie i dopasować je wybranej kreacji lub pory roku. Nic więc dziwnego, że lakiery hybrydowe z roku na rok zyskują na popularności, stale poszerzając grono swoich zwolenniczek!

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak usunąć bazę kauczukową z paznokci oraz wyjaśniamy jak zdjąć paznokcie żelowe.