Jak zmyć hybrydy? Instrukcja krok po kroku!

Jak zmyć hybrydy? Instrukcja krok po kroku!

Jak usunąć hybrydy? Szczegółowa instrukcja krok po kroku

Manicure hybrydowy od momentu pojawienia się lakierów hybrydowych na rynku, stał się przebojem wśród kobiet na całym świecie. Swoją popularność zyskał przede wszystkim ze względu na piękny połysk, świetną trwałość, bardzo bogatą gamę kolorystyczną lakierów oraz to, że możemy go w niezwykle prosty sposób usunąć. Jest to bardzo prosta czynność, którą możemy zrobić samodzielnie w domu, nie wymaga ona bowiem specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Jak zatem usunąć hybrydy? W jednym z poprzednich wpisów opisywaliśmy w jaki sposób zrobić hybrydy, a dzisiaj podpowiemy Wam jak się ich pozbyć!

Czym usunąć manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy możemy usunąć na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich to wykorzystanie specjalnych zmywaczy do paznokci hybrydowych które dostaniemy w większości drogerii kosmetycznych, natomiast drugi to użycie frezarki. W dzisiejszym wpisie skupimy się na pierwszym sposobie, gdyż jest znacznie prostszy i nie wymaga od nas posiadania zaawansowanych umiejętności. Zacznijmy więc od dostępnych preparatów, do wyboru mamy:

 • klasyczny aceton do hybryd – jest to płyn do ściągania hybryd na bazie acetonu kosmetycznego, który wykazuje silne działania rozpuszczające,
 • płyn do usuwania hybryd z lanoliną – jest to preparat łączący w sobie aceton kosmetyczny oraz lanolinę, czyli substancję pozyskiwaną z tłuszczu owiec i wykazującą działanie pielęgnacyjne.

Który z nich zatem wybrać? Klasyczny aceton do paznokci jest bardzo silnym środkiem, tak więc sprawdzi się jedynie w przypadku zdrowej płytki, zaś płyn do usuwania hybryd z lanoliną wykazuje właściwości pielęgnacyjne, ochronne i nawilżające, w związku z czym będzie dobrym wyborem dla osób borykających się z kruchymi i łamliwymi paznokciami. Preparat z lanoliną to również lepszy wybór gdy często zmieniamy stylizację hybrydową, gdyż to właśnie czysty aceton i jego nadużywanie zazwyczaj odpowiada za uszkodzenia paznokci.

Co potrzebujemy do usunięcia hybryd?

Sam wybór zmywacza do paznokci hybrydowych to jednak nie wszystko. Do usunięcia hybryd potrzebujemy jeszcze kilku niezbędnych akcesoriów, które dostaniemy w większości sklepów z produktami do paznokci. Zaopatrzmy się więc w produkty takie jak:

 • waciki bezpyłowe,
 • folia aluminiowa,
 • drobnoziarnisty pilnik,
 • bloczek polerski,
 • drewniane patyczki,
 • aceton kosmetyczny lub płyn do usuwania hybryd z lanoliną,
 • oliwka do skórek.

Jak zmyć paznokcie hybrydowe?

Gdy zaopatrzyliśmy się we wszystkie niezbędne produkty, czas najwyższy przejść do działania:

 1. Sięgamy po drobnoziarnisty pilnik, po czym opiłowujemy nim wierzchnią warstwę paznokci hybrydowych. Robimy to bardzo delikatnie, nie dociskając pilnika, i uważając aby nie uszkodzić płytki.
 2. Lakiery hybrydowe nie reagują na klasyczne zmywacze do paznokci, dlatego sięgamy po aceton do hybryd lub płyn do usuwania hybryd z lanoliną. Wybrany preparat aplikujemy na waciki bezpyłowe, następnie przykładamy je do paznokci, i owijamy folią aluminiową.
 3. Po odczekaniu 12-15 minut zdejmujemy folię aluminiową, i sprawdzamy czy lakier odchodzi z płytki paznokcia. Jeżeli bez trudu możemy go odkleić, sięgamy po drewniane patyczki, i delikatnymi ruchami pozbywamy się resztek koloru.
 4. Na koniec aplikujemy oliwkę do skórek i paznokci, po czym wmasowujemy ją zarówno w paznokcie jak i skórki wokół nich.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak usunąć bazę kauczukową z paznokci oraz wyjaśniamy jak zdjąć paznokcie żelowe.