Jak zdjąć paznokcie żelowe?

Jak zdjąć paznokcie żelowe?

Jak usunąć paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe to w ostatnich latach jedna z najczęściej wybieranych metod stylizacji. Jest to świetny sposób na uzyskanie trwałego manicure, który w zależności od wybranego koloru świetnie zwieńczy wygląd dłoni. Musimy jednak pamiętać, że ich wykonanie wymaga tyle samo umiejętności, co późniejsze ściągnięcie. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza gdy manicure żelowy wykonujemy w domowym zaciszu. Jak zatem to zrobić we własnym zakresie? Jak zdjąć paznokcie żelowe? W jednym z naszych poradników wyjaśniliśmy jak zmyć hybrydy, a dzisiaj podpowiemy, jak pozbyć się żelu z paznokci! Zapraszamy do lektury!

Narzędzia potrzebne do zdjęcia paznokci żelowych

W jaki sposób usunąć paznokcie żelowe? Na początek musimy przygotować narzędzia, których użyjemy do wykonania zabiegu. Do samodzielnego ściągnięcia żeli potrzebne będą następujące akcesoria:

  • pilnik do paznokci o gradacji 180/180
  • drewniany patyczek lub metalowe kopytko
  • waciki bezpyłowe
  • aceton i folia aluminiowa lub frezarka
  • oliwka do skórek

Ile trwa usuwanie paznokci żelowych?

Usuwanie paznokci żelowych w domowych zaciszu nie powinno zająć dużo czasu, ale sporo będzie zależało od wprawy osoby wykonującej zabieg. Zazwyczaj trwa to od 20 do 40 minut, choć niekiedy czas ten może się wydłużyć, szczególnie gdy paznokcie są bardzo długie lub zbudowane na dużej ilości masy. Kolejnym aspektem wpływającym na długość zdejmowania manicure żelowego jest metoda, której użyjemy. W przypadku używania acetonu, zabieg może zająć kilkanaście minut więcej, niż w przypadku używania frezarki.

Jak usunąć żel z paznokci domowymi sposobami?

Paznokcie żelowe możemy usunąć w domu na dwa różne sposoby, podobnie, jak przy zdejmowaniu manicure hybrydowego. Pierwszy z nich to użycie acetonu kosmetycznego, zaś drugi to wykorzystanie frezarki. W przypadku pierwszego sposobu niezbędne będzie wykorzystanie preparatu, który nadmiernie używany negatywnie wpływa na kondycję płytki oraz przylegające do niej skórki, dlatego nie powinno się stosować go zbyt często. Drugi sposób, czyli usunięcie żelu przy użyciu frezarki wymaga dużej wprawy, dlatego dobrym pomysłem jest odbycie wcześniej dedykowanego szkolenia, które zniweluje możliwość mechanicznego uszkodzenia paznokci. Jak więc krok po kroku wygląda każdy z nich?

Usuwanie żelu z paznokci acetonem

Zdejmowanie paznokci żelowych przy użyciu acetonu jest metodą inwazyjną, dlatego osoby borykające się z kruchą i łamliwą płytką powinny wybrać preparat z dodatkiem lanoliny, który jest świetną alternatywą dla klasycznego acetonu. Gdy przygotujemy wszystkie niezbędne narzędzia, możemy przejść do zabiegu.

1. Rozpoczynamy od spiłowania wierzchniej warstwy żelu przy użyciu pilnika do paznokci o gradacji 180.
2. Moczymy waciki bezpyłowe w acetonie, przykładamy je do żelu i owijamy folią aluminiową.
3. Po upływie 12-15 minut zdejmujemy waciki bezpyłowe i drewnianym patyczkiem delikatnie usuwamy resztki żelu z paznokci.
4. Na koniec matowimy płytkę pilnikiem o gradacji 180, dzięki czemu przygotujemy paznokcie pod kolejną stylizację.
5. W jaki sposób nawilżyć skórki przy paznokciach? Jeżeli zauważyliśmy negatywne działanie acetonu, po wykonaniu zabiegu ściągnięcia manicure żelowego aplikujemy na skórki i paznokcie oliwkę, a następnie delikatnie ją wmasowujemy.

Usuwanie żelu z paznokci frezarką

Usuwanie żelu z paznokci przy użyciu frezarki jest metodą mniej inwazyjną dla płytki, ale wymagającą znacznie więcej wprawy. Gdy przygotujemy wszystkie akcesoria niezbędne do wykonania zabiegu, możemy przejść do działania.

1. Montujemy frez i płynnymi ruchami prowadzimy go wzdłuż paznokcia, od skórek do wolnego brzegu, usuwając w ten sposób żel z płytki.
2. Paznokcie frezujemy do momentu, aż pozbędziemy się większości preparatu oraz pamiętamy, aby nie trzymać frezu zbyt długo w jednym miejscu w celu uniknięcia przepiłowania.
3. Gdy pozbędziemy się większości masy, pilnikiem o gradacji 180 wyrównujemy i matowimy płytkę, a na koniec wsmarowujemy w nią oliwkę, dzięki czemu przygotujemy paznokcie pod kolejną stylizację.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jaki pilnik do paznokci wybrać oraz wyjaśniamy jak używać bazy kauczukowej.