Jak uzupełnić hybrydę? Poradnik dla początkujących!

Jak uzupełnić hybrydę? Poradnik dla początkujących!

Uzupełnianie hybrydy – jak to zrobić?

Paznokcie hybrydowe to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w zarówno w salonach kosmetycznych, jak i prywatnych domach. I nic w tym dziwnego, w końcu prawidłowo wykonany manicure i pedicure doskonale uzupełnia wygląd dłoni i stóp, a dodatkowo świetnie zabezpiecza płytkę paznokcia przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Musimy jednak wiedzieć, że pod zrobioną stylizacją paznokcie cały czas rosną, w wyniku czego w pewnym momencie wykonany zabieg wymaga uzupełnienia. Tylko w ten sposób możemy zapobiec powstawaniu nieestetycznego odrostu. Jak więc zrobić to we własnym zakresie? Jak dokładniej uzupełnić hybrydy w domu? Mamy dla Was kilka bardzo praktycznych wskazówek! Zapraszamy do lektury!

Jak uzupełnić paznokcie hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe to idealny wybór dla osób, które szukają trwałego i odpornego na uszkodzenia rozwiązania. Poprawnie wykonany zabieg manicure i pedicure hybrydowego może utrzymać się w nienagannym stanie nawet do 4 tygodni. Należy więc pamiętać, że już po 2 tygodniach może pojawić się odrost, który warto uzupełnić. Jak to zrobić? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym nie trzeba zmywać paznokci hybrydowych. Sprawdźcie jak uzupełnić hybrydy!

Uzupełnianie hybryd – niezbędne produkty

Na początek warto dowiedzieć się, jakie produkty będą niezbędne do uzupełnienia hybryd. Co ważne, gdy na co dzień robimy paznokcie hybrydowe, zapewne posiadamy zestaw, który możemy wykorzystać również do pozbycia się nieestetycznych odrostów. Jeżeli jednak nie robiliśmy jeszcze manicure hybrydowego we własnym zakresie, do wykonania zabiegu będziemy potrzebowali:

  • lakieru hybrydowego w kolorze, który został wykorzystany do wykonania manicure,
  • bazy hybrydowej,
  • topu hybrydowego,
  • lampy do paznokci,
  • wacików bezpyłowych,
  • metalowego kopytka,
  • bloczek polerski,
  • cążki do skórek,
  • cleaner,
  • pilnik do paznokci o gradacji 100/180.

Uzupełnianie hybrydy – krok po kroku

Jak uzupełnić paznokcie hybrydowe w domowym zaciszu? Możemy zrobić to jedynie w momencie, gdy powierzchnia stylizacji jest w stanie nienaruszonym. Tylko wtedy będziemy mogli uzyskać satysfakcjonujący efekt. Wobec tego, jeżeli przygotowaliśmy już wszystkie niezbędne akcesoria do wykonania zabiegu, czas najwyższy przejść do działania!

1. Zabieg rozpoczynamy od przygotowania skórek do uzupełnienia hybryd. Wybieramy więc metalowe kopytko i odsuwamy nim skórki, a następnie przy użyciu cążków je wycinamy.

2. Po przygotowaniu skórek musimy spiłować wierzchnią warstwę topu hybrydowego. Sięgamy więc po pilnik i stroną o gradacji 100 dokładnie ścieramy go z paznokci, co pozwoli na lepszą przyczepność bazy hybrydowej.

3. Kolejnym krokiem jest wyrównanie granicy pomiędzy paznokciem i wykonanym wcześniej manicure. Wybieramy więc pilnik i stroną o gradacji 180 ścieramy poprzednią stylizację, tak aby wyrównać powierzchnie.

4. Po wyrównaniu powierzchni, czas na przygotowanie paznokci do aplikacji nowej warstwy koloru. W tym celu sięgamy po blok polerski i matowimy nim płytkę, a w szczególności fragment odrostu.

5. Po zmatowieniu płytki musimy pozbyć się zanieczyszczeń. Nasączamy więc wacik bezpyłowy cleanerem, a następnie dokładnie przemywamy paznokcie.

6. Na przygotowane w ten sposób paznokcie nakładamy bazę hybrydową, pamiętając aby nanieść jej większą ilość w miejscu odrostu, a następnie utwardzamy w lampie.

7. Po utwardzeniu bazy przyszedł czas na aplikację koloru. Sięgamy więc po lakier hybrydowy o takim samym odcieniu, jak poprzednia stylizacja, a następnie aplikujemy jego większą ilość w miejsce, gdzie pojawił się odrost, zaś powierzchnię pokrytą już kolorem jedynie odświeżamy produktem, który pozostał na pędzelku. Całość utwardzamy w lampie.

8. Po utwardzeniu kolorowej hybrydy, wystarczy nałożyć top hybrydowy i utwardzić go w lampie. Jeżeli użyliśmy do tego preparatu, który pozostawia warstwę dyspersyjną, na koniec musimy jeszcze przemyć paznokcie cleanerem, a jeżeli wybraliśmy top no wipe, na tym kończymy uzupełnianie.

9. Ostatnim krokiem jest aplikacja oliwki do skórek, a następnie wmasowanie jej w płytkę i przylegające do niej skórki, co wspomoże regenerację paznokci.

Domowe sposoby na uzupełnienie hybrydy

Czy są jeszcze inne sposoby na uzupełnienie manicure hybrydowego? Tak, a jednym z nich są paznokcie z kolorowym frenchem w odwróconej wersji, które w ostatnich latach biją rekordy popularności wśród kobiet na całym świecie! Aby je wykonać, wystarczy uzupełnić odrost dowolnym kolorem, najlepiej kontrastującym do bazowego. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie cyrkonii, a konkretniej mówiąc przyklejenie ich w miejsce, gdzie pojawił się odrost. Mieniące się ozdoby nie tylko skutecznie odwrócą uwagę od miejsca, w którym nie ma lakieru, ale również dodadzą wykonanej stylizacji nutki elegancji! Alternatywą dla tych propozycji jest użycie pyłków do paznokci, które należy zaaplikować nie tylko na odrost, ale rónież na środkową część paznokcia, tworząc w ten sposób efektowne paznokcie z ombre.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi wyjaśniamy czy hybryda niszczy paznokcie oraz podpowiadamy jaki pilnik wybrać do paznokci.