Jak nakładać Efekt Syrenki na paznokcie?

Jak nakładać Efekt Syrenki na paznokcie?

Jak zrobić Efekt Syrenki?

Efekty Syrenki to pyłki do paznokci, które cieszą się największą popularnością wśród szerokiej oferty zdobień. Jest to bardzo efektowny, a jednocześnie elegancki sposób na urozmaicenie klasycznego manicure hybrydowego. Co ważne, ich nakładanie nie należy do najtrudniejszych i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Jak więc to zrobić, tak aby nie wpływały na trwałość wykonanej stylizacji? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Efekt Syrenki – co to dokładniej jest?

Efekty Syrenki to średnioziarniste pyłki, które aplikuje się na warstwę dyspersyjną utwardzonego koloru lub topu. Są to bardzo efektowne zdobienia, wyróżniające się migotliwym i opalizującym blaskiem, przypominającym ogon syreny. Wystarczy jedynie nałożyć na wykonaną wcześniej stylizację, aby całkowicie odmienić jej charakter i nadać jej połyskujący w wielu kolorach efekt. Jak zatem je aplikować i czy można je nałożyć na klasyczny lakier do paznokci?

Jak zrobić Efekt Syrenki na naturalnych paznokciach?

Niestety, Efekty Syrenki są dedykowane wyłącznie paznokciom hybrydowym, dlatego najlepiej wykorzystać je właśnie do ozdobienia stylizacji wykonanych lakierami hybrydowymi. Wszystko dlatego, że są to pyłki, które aplikuje się bezpośrednio na warstwę dyspersyjną, powstającą po utwardzeniu produktów światłoutwardzalnych, a następnie ponownie utwardza się je w lampie. Właśnie w ten sposób stają się one odporne na uszkodzenia i nie odpadają. Oczywiście, możemy spróbować nałożyć je na klasyczny lakier do paznokci, choć z pewnością taka stylizacja będzie znacznie mniej trwała.

Efekt Syrenki – instrukcja krok po kroku

Jeżeli chcemy wykorzystać Efekty Syrenki do ozdobienia manicure hybrydowego, najpierw musimy zająć się przygotowaniem stylizacji. Do jej wykonania będziemy potrzebowali:

 • pilnik 100/180,
 • blok polerski,
 • drewniane patyczki,
 • cążki do skórek,
 • waciki bezpyłowe,
 • primer,
 • cleaner,
 • bazę hybrydową,
 • lakier hybrydowy,
 • top hybrydowy,
 • oliwkę do skórek,
 • wybrany Efekt Syrenki.

Gdy przygotujemy wszystkie niezbędne akcesoria, czas zająć się zrobieniem manicure hybrydowego.

1. Pierwszym krokiem jest dokładne przygotowanie skórek. Sięgamy więc po drewniany patyczek i odsuwamy nim skórki z paznokci, a te zbędne wycinamy przy użyciu cążków.

2. Po przygotowaniu skórek, czas na opracowanie płytki. W tym celu wybieramy blok polerski i matowimy nim płytkę, a następnie pilnikiem do paznokci nadajemy jej preferowany kształt.

3. Gdy przygotujemy skórki i opracujemy płytkę, czas na usunięcie powstałego pyłu i odtłuszczenie paznokci. Aplikujemy więc cleaner na wacik bezpyłowy i dokładnie przemywamy nim płytkę, a następnie nakładamy na nią primer, który wzmocni przyczepność kolejnych produktów i poprawi trwałość stylizacji.

4. Następnym krokiem jest przygotowanie podkładu całej stylizacji, czyli aplikacja bazy hybrydowej. W tym celu sięgamy po klasyczną bazę i dokładnie rozprowadzamy ją po płytce, pamiętając o pokryciu wolnego brzegu paznokcia. Na koniec całość utwardzamy w lampie.

5. Po utwardzeniu bazy, czas na aplikację koloru. Wybieramy więc ulubiony odcień lakieru hybrydowego, dokładnie rozprowadzamy go po paznokciach i na koniec utwardzamy w lampie. Jeżeli w niektórych miejscach pojawiły się prześwity, raz jeszcze aplikujemy kolor i ponownie utwardzamy go w lampie.

6. Tak przygotowaną stylizację należy zabezpieczyć topem hybrydowym. Sięgamy więc po klasyczny top, który pozostawia warstwę dyspersyjną, pokrywamy nim paznokcie i utwardzamy w lampie.

7. Teraz możemy nałożyć jeden z Efektów Syrenki. Wybieramy więc pyłek, który najbardziej nam się podoba, następnie pacynką lub palcem nakładamy go na lepką warstwę, która powstała po utwardzeniu topu hybrydowego. I teraz mamy dwa wyjścia. Jeżeli chcemy z niego uzyskać efekt gładkiej tafli, przechodzimy do kroku 8, a jeżeli wolimy pozostawić efekt szorstkich paznokci, wystarczy całość utwardzić w lampie. Pamiętajmy jednak, Efekt Syrenki pokryty topem hybrydowym będzie bardziej trwały.

8. Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie zaaplikowanego wcześniej pyłku. Wybieramy więc top hybrydowy, aplikujemy go na nałożony pyłek i utwardzamy w lampie. Aby uzyskać jeszcze ciekawszy wizualnie efekt, na koniec warto dodatkowo zaaplikować jeszcze oliwkę do skórek, która wspomoże ich regenerację.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi wyjaśniamy czy hybrydy niszczą paznokcie oraz podpowiadamy jak dbać o skórki wokół paznokci.