Czym jest top do hybryd? Czy jest konieczny?

Czym jest top do hybryd? Czy jest konieczny?

Jak działa top do hybryd? Jak stosować ten kosmetyk i co w ten sposób możesz zyskać?

Top do hybryd – co to takiego?

Każda z nas uwielbia piękne paznokcie na swoich dłoniach – ich estetyczny i elegancki wygląd dodaje nam pewności siebie i uroku. Niestety wszystko, co wspaniałe, kiedyś się kończy, dlatego też o paznokcie trzeba dbać i co pewien czas ponownie je malować czy przeprowadzać dokładną pielęgnację. Co ciekawe, możesz wydłużyć trwałość wykonanego manicure, a służy do tego top do hybryd. Co to takiego? Otóż top do hybryd to specjalny kosmetyk, który wzmacnia lakier i chroni go przed uszkodzeniami. Świetne topy do hybryd oferuje chociażby taka marka jak Semilac.

Top do hybryd

Top do hybryd to kosmetyk, który nakładany jest na paznokcie jako ostatni. Wcześniej zatem musisz skorzystać m.in. z bazy oraz wybranego przez siebie lakieru hybrydowego. Do głównych zadań topów do hybryd zalicza się np. wzmocnienie lakieru oraz zabezpieczenie go przed zarysowaniami i pęknięciami. Ponadto po użyciu topu kolor nie matowieje i nie zmienia swojego odcienia, co po prostu wydłuża trwałość wykonanej kompozycji. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie, top do hybryd sprawia także, że lakier nie ściera się i nie odrywa od powierzchni paznokcia.

Jeśli wykończysz manicure topem do hybryd, całość stanie się nie tylko wytrzymalsza, ale i atrakcyjniejsza wizualnie. Najczęściej stosuje się top do hybryd z błyszczącym efektem, na rynku znajdziesz jednak całą masę produktów gwarantujących inny rezultat.

Top do hybryd często stosuje się również z innego powodu. Otóż jego nałożenie sprawia, że znacznie łatwiej możesz aplikować na paznokcie różnego rodzaju ozdoby. Chodzi tu np. o małe elementy takie jak perełki czy kryształki, które możesz ułożyć na nieutwardzonym topie, by dopiero wtedy położyć dłoń pod lampą. Ciekawym sposobem jest też nałożenie kropelki topu do hybryd bezpośrednio na ozdobę, co samo w sobie będzie dodatkowym zabezpieczeniem.

Top do hybryd – jakie są rodzaje?

Jak już wspomnieliśmy, główną zaletą topu do hybryd jest oczywiście ochrona lakieru przed odpadaniem oraz ścieraniem. Oczywiście nie są to jedyne mocne strony takich preparatów, a pozostałe zależą od tego, na jaki produkt się zdecydujesz. W ostatnim czasie bardzo popularne stają się paznokcie matowe. Aby uzyskać taki efekt, wystarczy nałożyć matowy top na dowolnie wybrany lakier. Nie bój się takich eksperymentów, poznaj różne kosmetyki i twórz swoje własne kompozycje, które w największej mierze wyrażą Ciebie. Co ciekawe, istnieje też metoda, w ramach której na paznokcie nakłada się dwa topy do hybryd – zwykły i matowy. W ten sposób uzyskasz dwa odmienne wykończenia.

Inne rodzaje topów to np. top z drobinkami, np. migoczącym pyłkiem. Taki top z drobinkami sprawi, że nawet z pozoru codzienny i nieefektowny manicure zacznie prezentować się wyjątkowo i zjawiskowo. Twoja stylizacja zyska zupełnie nowy charakter. Takie paznokcie znakomicie sprawdzą się zarówno w pracy, jak i w szkole czy podczas różnego rodzaju uroczystościach. Jeśli zależy Ci na większej widoczności manicure, koniecznie skorzystaj z topu z płatkami. Dostępne są płatki różnej wielkości – wybierz te, które najlepiej będą pasowały do Twojego stroju czy charakteru. Nie czekaj dłużej i już dziś spraw sobie najlepszy top do hybryd!