Trendy w makijażu na wiosnę

Trendy w makijażu na wiosnę

Wraz z nową porą roku pojawiają się nowe trendy makijażowe. Oto kilka, na które warto zwrócić uwagę.

Naturalna cera

Jednym z najsilniejszych trendów makijażowych w nadchodzącym sezonie będzie cer wyglądająca bardzo naturalnie, jakby praktycznie nie było na niej makijażu. To idealny moment dla fanek delikatnego krycia. Mocno matujące, bardzo kryjące podkłady możemy chwilowo schować. Na twarzy królować będą raczej wodniste formuły, które bardziej wyrównują koloryt, niż faktycznie kryją. Mile widziane są piegi – nie staramy się ich ukryć podkładem czy korektorem (niektórzy nawet dopisują je sobie kredkami do brwi czy linerami).

Stawiamy na skórę wyglądającą na lekko wilgotną. Efekt nagiej, zdrowej skóry pomoże nam uzyskać po pierwsze dobrze dobrana pielęgnacja, po drugie – odpowiednia kolorówka. W tym sezonie warto zaopatrzyć kosmetyczkę w koloryzujące kremy BB, które na twarzy prezentują się znacznie bardziej naturalnie niż podkład. Świetnym wyborem będą także kosmetyki typu serum o rozświetlającym, nawilżającym składzie (naszym sprzymierzeńcem będzie na przykład witamina C).

Twarz pudrujemy delikatne, w strategicznych miejscach (na przykład strefę T, okolicę pod oczami), pudrem rozświetlającym. Rezygnujemy z mocnego konturowania na rzecz subtelnego różu, który ma wyglądać jak naturalnie zarumieniona skóra. W tym trendzie dobrze sprawdzą się kosmetyki o kremowych, wilgotnych formułach.

Usta w roli głównej

Kolejnym silnym trendem w nadchodzącym sezonie będą mocno zarysowane usta. Takie dobrze współgrają z cerą wyglądającą świeżo i młodzieńczo, dlatego warto szczególną uwagę zwrócić na wyżej opisany trend.

Wybierając pomadki do ust, zapomnijmy na chwilę o odcieniach nude. W tym sezonie wybieramy zdecydowane kolory. Z jednej strony wciąż pozostajemy w temacie Barbiecore, stąd też warto zwrócić uwagę na odcienie różu – mocno napigmentowane, nasycone. Z drugiej strony idziemy też w stronę vampy glamour, wybierając pomadki w bardzo ciemnych kolorach. Sprawdzi się tu burgund.

Istotne jest też wykończenie, usta mają być lśniące, jakby pociągnięte lakierem.

Jeśli mimo wszystko chcemy pozostać w palecie kolorystycznej nude, kontur ust obrysowujemy nieco ciemniejszą konturówką. To właśnie usta grają główną rolę w wiosennym makijażu.

Subtelne brwi

W ostatnich sezonach makijaż brwi był coraz bardziej szalony, przybierając także formy „feather brow” i „octopus brow”. Ta ostatnia wydawała się bardziej performancem z wybiegów niż użytkowym makijażem. W tym sezonie, w zakresie brwi następuje zwrot o 180 stopni. Oprawa oka ma być znacznie delikatniejsza (co też tym bardziej pozwala wysunąć usta na pierwszy plan). Brwi powinny być ułożone, wyglądać naturalnie. Coraz popularniejsze staje się ich rozjaśnianie o kilka tonów, tak aby bardziej wtapiały się w cerę.

Co sezon trendy w makijażu zmieniają się. Jednak najsilniejszą modą, która już od kilku sezonów przejawia się w ten czy inny sposób, jest naturalność. Cenimy sobie make-up – no make-up. Chcemy wyglądać świeżo, młodo, elegancko. Ten efekt pozwalają uzyskać dobrze dobrane kosmetyki kolorowe marek, które stawiają przede wszystkim na jakość.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi wyjaśniamy jak usunąć bazę kauczukową z paznokci oraz podpowiadamy jak zregenerować paznokcie po hybrydzie.