Róże wieczne – kwiaty, które cieszą zmysły przez lata

Róże wieczne – kwiaty, które cieszą zmysły przez lata

Kwiaty to idealny podarunek dla niemal każdej kobiety. Niestety, nawet najpiękniejszy i najbardziej okazały bukiet szybko więdnie. Dlatego, zamiast wiązanki warto kupić kwiaty, które na długo zachowają swój okazały wygląd. I nie mamy tu na myśli kwiatów sztucznych lub suszonych, tylko bardzo efektowne wieczne róże.

Czym jest wieczna róża?

Wieczna róża to żywy kwiat poddawany specjalnym procesom stabilizacji, dzięki którym zachowuje swój atrakcyjny wygląd na długo. „Róże wieczne” to nazwa umowna, ponieważ kwiaty te niestety nie są nieśmiertelne i nie zachowują swego uroku na wieczność. Bez trudu jednak cieszą oczy przez około 2 lata. Są odporne na pleśnie i grzyby, a ponadto nie przyciągają owadów.

Jak stworzyć wieczną różę?

Aby przygotować wieczne kwiaty, należy poddać je odpowiednim przygotowaniom. Przede wszystkim wieczna róża musi być w pełnym rozkwicie, czyli w czasie, kiedy prezentuje się najbardziej okazale. Następnie kwiaty należy ściąć i zanurzyć w specjalnym stabilizującym roztworze na kilka dni. Co konkretnie znajduje się w owej miksturze? Nie wiadomo, ponieważ producenci ściśle strzegą tej tajemnicy. Wiadomo jedynie, że ważnym składnikiem mieszanki jest gliceryna.

Podczas tego kilkudniowego procesu naturalne soki roślinne zmieniają się w roztwór stabilizujący. Co istotne, w trakcie stabilizacji róże tracą swój kolor, dlatego konieczne jest ich wybarwienie poprzez zastosowanie specjalnych farb albo dodanie do preparatu odpowiedniego barwnika. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wyboru dowolnej barwy kwiatu, również takiej, która nie występuje w naturalnym środowisku. To pozwala stworzyć nie tylko bardzo efektowne, ale również nietuzinkowe bukiety.

Jak dbać o róże wieczne?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup pięknej wiązanki wiecznych róż, zapewne zastanawiasz się, jak dbać o nią, aby zachowała na lata swą niezwykłą urodę. Mamy dobrą wiadomość – wieczna róża nie wymaga właściwie żadnej pielęgnacji. Roślin tych nie trzeba podlewać. Nie ma potrzeby zmieniania w nich wody albo dodawania specjalnych preparatów ochronnych. Wystarczy, że postawisz je w odpowiednim miejscu, najlepiej z dala od intensywnego słońca. Dobrze więc, aby róże wieczne nie stały bezpośrednio koło okna, zwłaszcza w bardzo ciepłe dni. Atutem tego rozwiązania jest zatem nie tylko wyjątkowy wygląd roślin, ale też wygoda obsługi. Kwiaty można po prostu postawić na stole czy komodzie, aby cieszyć się ich eleganckim wyglądem przez lata.

Wieczne róże do domu i firmy

Wieczna róża to świetny wybór do domu prywatnego, ale również do firmy. Efektowny bukiet z powodzeniem udekoruje zwłaszcza SPA, gabinet kosmetyczny, salon masażu, restaurację, kawiarnię albo pokój hotelowy. Eleganckie róże sprawdzą się też jako ozdoby uroczystości, takie jak wesele, ślub, rocznica ślubu, chrzciny czy wystawne urodziny.

Wybierając wieczne róże na prezent czy też jako upominek do własnego domu, masz pewność, że kupujesz bardzo efektowny, niewymagający zabiegów pielęgnacyjnych oraz w pełni bezpieczny produkt. Preparaty wykorzystywane w procesie stabilizacji kwiatów nie zawierają żadnych substancji szkodliwych dla człowieka. Nie musisz zatem obawiać się, że wieczna róża w jakikolwiek sposób zaszkodzi Tobie lub Twoim bliskim. Rośliny te są ponadto polecane alergikom.

Sprawdź ofertę wiecznych róż na: https://www.roseduchateau.com/pl/produkty/roze/roze-wieczne.html