Regulacja brwi – o czym należy pamiętać?

Regulacja brwi - o czym należy pamiętać?

Regulacja brwi to nie tylko jedna z usług oferowanych w salonie kosmetycznym, ale również czynność, którą można wykonać samodzielnie. Jak to zrobić? Dlaczego istotna jest również odpowiednia pielęgnacja brwi? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Samodzielna regulacja brwi pęsetą

Jak wspomniano we wstępie, regulację brwi można przeprowadzić nie tylko w salonie kosmetycznym, ale również samodzielnie w domu. Najprostszym sposobem jest użycie pęsety, która umożliwia wyrywanie włosków wraz z cebulką. Kluczowe w tym przypadku jest wyznaczenie odpowiedniego kształtu brwi, do czego można użyć specjalnych wzorników. Należy pamiętać również o tym, że włoski powinny być wyrywane w kierunku ich wzrostu, ponieważ w innym przypadku wzrasta ryzyko wystąpienia podrażnień, czy wrastaniem włoska. Zaleca się zatem, by jedną ręką naciągać łuk brwiowy, a drugą usuwać włoski.

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy samodzielnej regulacji brwi? Poza całkowitym jej zaniechaniem do popularnych błędów należy zaliczyć:

  • wyrywanie zbyt dużej ilości włosków, ponieważ sprawi to, że brwi będą wyglądały nienaturalnie i nieestetycznie. Warto również pamiętać, że mimo iż włoski z czasem odrosną, to jednak może trwać to naprawdę długo;
  • zbyt mocne skrócenie linii łuku brwiowego, co sprawia w efekcie, że brwi wyglądają nienaturalnie, a wyraz twarzy się zmienia;
  • nieodpowiednio dobrany kształt brwi, który powinien pasować do kształtu twarzy. Istotne w tym przypadku jest to, że twarz w większości przypadków nie jest idealnie symetryczna;
  • źle wykonaną koloryzację brwi, ponieważ kolor powinien pasować do twarzy i koloru włosów. Istotny jest także odpowiednio dobrany makijaż.

Inne metody regulacji brwi

Opisana w poprzednim akapicie regulacja brwi pęsetą to nie jedyna metoda, która pozwala uzyskać idealny kształt brwi. Nadal jest oczywiście zdecydowanie najpopularniejsza, jednak zastosować można również gotowe plastry, wosk, czy nitkowanie. Gotowe plastry na brwi również pozwalają przeprowadzić regulację samodzielnie, jednak wymaga to trochę większej wprawy. Może być również bardziej bolesne ze względu na fakt, że skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. Podobnie wygląda to w przypadku nakładania wosku na brwi w postaci płynnej. Stosowane są wówczas dwie metody, a mianowicie depilacja na gorąco oraz na zimno. W pierwszym przypadku wosk usuwa się fizelinowym paskiem jeszcze przed jego zastygnięciem, a w drugim przypadku oczekuje, aż stwardnieje. Ostatnią metodą jest nitkowanie, które polega na usuwaniu włosków przy użyciu skręconej, bawełnianej nici. Zabiegi tego typu oferowane są przez większość salonów kosmetycznych.

Dlaczego nie warto zapominać o pielęgnacji brwi?

Chcąc posiadać piękne i wyraziste brwi, należy nie tylko odpowiednio je wyregulować, ale zadbać również o właściwą pielęgnację. Istotna w tym przypadku jest oczywiście regularność, co sprawia, że produkty do brwi powinny być aplikowane każdego wieczoru. Są to przede wszystkim odżywki, które zawierają w swoim składzie między innymi kreatynę, kwas hialuronowy, aleje arganowy lub rycynowy, a także witaminę A oraz E. W efekcie brwi zostają odpowiednio wzmocnione, co przekłada się na ich wygląd oraz szybkość odrastania włosków. Wbrew pozorom jest ona istotna, ponieważ usuwając ich zbyt wiele, warto dążyć do tego, by ubytki jak najszybciej zostały wypełnione.

Podsumowując, należy stwierdzić, że istnieje kilka metod regulacji brwi, co pozwala wybrać sposób odpowiadający własnym potrzebom. Niezależnie od tego, czy regulacja będzie przeprowadzana samodzielnie w domu, czy u kosmetyczki warto pamiętać o tym, by była robiona regularnie.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak zrobić efekt syrenki oraz wyjaśniamy jak uzupełnić hybrydę.