Poradnik dla zwolenniczek tradycyjnych lakierów do paznokci

Poradnik dla zwolenniczek tradycyjnych lakierów do paznokci

Kolorowy manicure to piękna ozdoba kobiecych (a czasem nawet męskich) dłoni. Dziś wiele użytkowniczek korzysta z żeli i lakierów utwardzanych lampą UV lub LED – to metoda zapewniająca długotrwały efekt, lecz ma swoje minusy. Jeśli należysz do osób, które chętniej sięgają po tradycyjne lakiery do paznokci, zobacz, jak o nie dbać i co możesz zrobić, aby Twój manicure lub pedicure był wysokiej jakości.

Wybieraj sprawdzone lakiery do paznokci

Korzystanie z klasycznych lakierów do paznokci bez utwardzania ma swoje zalety. Jeśli wciąż nie zamieniłaś ich na nowoczesną formę, z pewnością zgodzisz się, że:

  • spędzasz dużo mniej czasu na pomalowanie (lub zmycie) paznokci,
  • nie musisz umawiać się do manikiurzystki ani wychodzić z domu – również po to, aby pozbyć się koloru,
  • możesz często zmieniać barwy i dostosowywać je do kreacji, nie musisz też czekać na pokrycie odrostów,
  • manicure klasyczny jest znacznie tańszy – za cenę jednej wizyty możesz kupić co najmniej kilka dobrych lakierów.

Każda wielbicielka kolorowych paznokci ma swoje ulubione kosmetyki – szybko zauważysz, które sprawdzają się u Ciebie. Na stronie Darmasklep.pl znajdziesz lakiery do paznokci różnych marek i o różnych właściwościach. Niektóre z nas potrzebują szerokiego pędzelka, który ułatwia aplikację; inne cenią lakiery oddychające, które nie obciążają płytki. Wiele lakierów zapewnia efekt żelowego manicure’u – nie musisz mieć lampy, żeby uzyskać wyjątkowy wygląd. Testuj i znajduj najlepsze rozwiązania dla siebie.

Dbaj o kosmetyk, aby jak najdłużej pozostawał świeży

Cudownie jest mieć pudełko pełne kolorowych lakierów, jednak czy w pełni korzystasz z ich możliwości? Nieodpowiednio przechowywany lakier do paznokci szybciej wyschnie – stanie się gęsty, twardy lub będzie się rozwarstwiał. Taki produkt nie nadaje się do użytku. Aby przedłużyć żywotność kosmetyków, przechowuj je w chłodnym i zacienionym miejscu. Zorganizuj im miejsce w szufladzie lub nieprzezroczystym pojemniku. Na pewno nie trzymaj ich na parapecie lub w pobliżu kaloryfera.

Warto układać lakiery w pozycji pionowej, w której są chronione przed ewentualnym rozlaniem. Taka pozycja sprzyja też komfortowej aplikacji – nie będziesz musiała pozbywać się nadmiaru z pędzelka – zanurzając czystą, nieoblepioną końcówkę w lakierze, będzie Ci łatwiej dozować ilość.

Niszczenie lakieru powodowane jest także przez niestaranne dokręcanie buteleczki. Staraj się nałożyć swój manicure dokładnie, ale nie opieszale. Zakręć lakier, kiedy czekasz na nałożenie kolejnej warstwy. Po zakończeniu upewnij się, że szczelnie zamknęłaś kosmetyk. Pamiętaj też, aby nie pozostawiać resztek lakieru na szyjce buteleczki. Nie maluj paznokci na dworze, zwłaszcza w pełnym słońcu – promienie słoneczne mogą utwardzać lakier do paznokci, zanim jeszcze zdążysz go dobrze rozprowadzić.

Tradycyjne lakiery do paznokci

Stosuj top coat do lakieru do paznokci

O ile nakładanie lakierów żelowych i hybrydowych wieńczy użycie lampy, tak z tradycyjnym lakierem do paznokci musimy sobie radzić inaczej. Próbowałaś używać zimnej wody lub chłodnego strumienia powietrza z suszarki? Są to stare sposoby o małej skuteczności – jeśli zastosujesz je w nieodpowiedni sposób, lakier rozpłynie się i zniszczy całą Twoją pracę. Koniecznie wypróbuj top coat – ten niedrogi kosmetyk odmieni Twoje życie.

Choć brzmi to górnolotnie, sama przekonaj się, jak łatwo możesz przyspieszyć wysychanie lakieru i przedłużyć jego trwałość. Nałożenie przezroczystej warstwy stworzy ochronną powłokę i doda blasku. Nie będziesz musiała czekać na wyschnięcie paznokci tak długo, jak zawsze. Koniec z kołdrą odciśniętą na paznokciach! Koniec z niedoskonałościami i nierównościami!