Pielęgnacja skóry suchej krok po kroku

Pielęgnacja skóry suchej krok po kroku

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry suchej?

Nie da się ukryć, że zdrowa, nawilżona i promienna cera jest jednym z atutów każdej kobiety. Niestety, trzeba sobie jasno powiedzieć, że wiele z nich doświadcza problemów właśnie z obrębie cery. Każda z pań została bowiem obdarzona konkretnym typem skóry, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Może zdarzyć się również tak, że nasza skór i jej typ zmieni się niezależnie od nas. Najczęściej dochodzi do jej nadmiernego przesuszenia. Wobec tego, dlaczego skóra staje się sucha, a także jak odpowiednio zadbać o taki rodzaj cery? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Dlaczego skóra staje się sucha?

Sucha skóra twarzy – a często także i ciała – wbrew pozorom jest wyjątkowo powszechnym problemem. Zwykle panie zauważają pojawiające się zaczerwienienia, podrażnienia, a także nadmierną wrażliwość. Jednak czy wiemy dlaczego nasza skóra staje się sucha? Otóż wynika to przede wszystkim z obniżonej sprawności zatrzymywania wody w naskórku, a także z zaburzeń w warstwie lipidowej. Co ciekawe, sucha skóra może być również wynikiem niekorzystnego oddziaływania czynników zewnętrznych jak np. zbyt niskie lub zbyt wysokie temperatury, silny wiatr, a nawet i przyjmowania niektórych leków. Najważniejsze jest jednak to, by w momencie zauważenia pierwszych „objawów” suchej skóry natychmiast zareagować. Konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, a także dobór optymalnych kosmetyków, które pomogą zachować odpowiedni poziom wilgotności w konkretnych warstwach skóry. W ten sposób można zapobiegać pęknięciom, podrażnieniom, a także ewentualnym niedoskonałościom, które mogą pojawić się z czasem.

Sucha skóra – jak nawilżyć?

Sucha skóra bywa często problematyczna. Panie, które borykają się z tą przypadłością z pewnością zdają sobie sprawę z tego, że walka z podrażnieniami, a także nadwrażliwość na niektóre kosmetyki do makijażu może stać się wyjątkowo uciążliwa. Wobec tego, może pojawić się pytanie, jak nawilżyć suchą skórę? Otóż trzeba wprowadzić do swojej rutynowej pielęgnacji odpowiednie kosmetyki, najlepiej o całkowicie naturalnym i bezpiecznym składzie. Co więcej, nie jest tu mowa jedynie o kremach, ale o subtelnych piankach do mycia twarzy, a także o odpowiednich kosmetykach do demakijażu. Przydatne okazują się również wszelakie sera przeznaczone do pielęgnacji skóry suchej, a także i maski odżywczo – nawilżające. Taki zestaw kosmetyków z pewnością pomoże paniom zapomnieć o problemie suchej skóry i sprawi, że odzyska ona swój dawny, promienny wygląd.

Jaki krem wybrać do suchej skóry twarzy?

Kosmetyki do cery suchej to szczególne produkty, które mają przede wszystkim pomóc w zatrzymaniu odpowiedniej ilości wody. Podstawą pielęgnacji – spośród innych kosmetyków – będzie oczywiście odpowiednio dobrany krem. Jednak czym konkretniej kierować się przy jego wyborze? Otóż przede wszystkim warto zwrócić uwagę na skład preparatu. Powinien być on maksymalnie naturalny oraz bezpieczny. Musi zawierać w sobie:

  • glicerynę – substancja o działaniu silnie nawilżającym;
  • wyciąg z aloesu – regeneruje skórę i łagodzi podrażnienia;
  • kwas hialuronowy – odpowiada on za dogłębne nawilżenie skóry i poprawia jej elastyczność.

Trzy, wyżej wymienione składniki będą cechowały się najbardziej efektywnym działaniem, szczególnie w odniesieniu do skóry suchej, a pierwsze rezultaty takiej kuracji powinny być szybko widoczne.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry suchej?

Skóra sucha często pielęgnowana jest w ten sam sposób co skóra trądzikowa, co nie jest najlepszym rozwiązaniem. Skóra trądzikowa ma bowiem nieco odmienne wymagania. Najważniejsze w pielęgnacji skóry suchej jest jej dogłębne oczyszczenie, a następnie nawilżenie. Warto więc stosować bezpieczne i dedykowane skórze suchej preparaty do demakijażu – pianki i żele myjące, a także pamiętać o tonizowaniu skóry. Następnym krokiem pielęgnacji tego typu cery jest wykorzystanie odpowiedniego kremu lub serum o działaniu nawilżającym, kojącym i regenerującym. Warto decydować się na delikatne drobnoziarniste peelingi – nie częściej niż 1-2 w tygodniu, a także na głęboko nawilżające maseczki do twarzy – oczywiście odpowiednie dla skóry suchej.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi wyjaśniamy jak zregenerować paznokcie po hybrydzie oraz podpowiadamy jaki wybrać pilnik do paznokci.