Makijaż ślubny Warszawa – dlaczego warto wykonać go profesjonalnie?

Makijaż ślubny Warszawa – dlaczego warto wykonać go profesjonalnie?

Każda przyszła panna chce wyglądać na swoim ślubie jak najlepiej, czuć się w pełni swobodnie, a później cieszyć się pięknymi fotografiami z uroczystości i przyjęcia weselnego. Czym profesjonalnie wykonany makijaż ślubny różni się od jego amatorskiej wersji? Jak zawodowi makijażyści dobierają makijaże na tak ważne okazje?

Czy warto wykonywać makijaż ślubny samodzielnie?

Aktualnie panuje moda na oszczędzanie przy planowaniu ślubu i wesela, co przekłada się na samodzielne wykonywanie jak największej części pracy związanej z organizacją całego przedsięwzięcia. Niektórzy decydują się na zatrudnienie kogoś bliskiego w roli fotografa, inni samodzielnie dekorują kościół i salę weselną, a najodważniejsze panny młode własnoręcznie szyją swoje suknie ślubne. Wykonanie makijażu wydaje się prostym zadaniem, ale czy w przypadku makijażu ślubnego, warto samej się za to zabierać?

Zaletą takiego pomysłu będzie oszczędność. Wad ma on jednak znacznie więcej. Główną jest niefortunna perspektywa – wykonywanie makijażu na samej sobie nie jest proste, choćby ze względu na to, że po zamknięciu oka, czyli najlepszej pozycji do malowania powieki, po prostu… nic się nie widzi. Kolejną istotną wadą amatorskich makijaży jest ich trwałość. W profesjonalnych gabinetach makijażystki korzystają z wysokiej jakości kosmetyków, często dostępnych tylko w hurtowniach zaopatrujących salony. Są one znacznie trwalsze niż te, które kupuje się w drogeriach. Dodatkowo makijażystka specjalnymi produktami, takimi jak mgiełka w sprayu albo profesjonalna baza pod cienie do powiek, utrwala makijaż i sprawia, że jest on odporny na łzy wzruszenia albo wielogodzinną zabawę weselną.

Makijaż ślubny Warszawa to mniejszy stres dla panny młodej podczas jej wyjątkowego dnia. Jeśli ma ona wykonać go sobie samodzielnie, musi znaleźć na to czas, a każdy wie, że w dzień własnego ślubu już od samego rana ma się co robić. Czy nie lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom?

Jak profesjonalna makijażystka dobiera makijaż ślubny?

Nie ma i nie powinno nigdy być dwóch jednakowych makijaży ślubnych. Każda kobieta jest inna, ma inny temperament i upodobania, lubi malować się nieco w inny sposób i ubierać w innym stylu. W dzień ślubu panna młoda powinna czuć się dobrze i swobodnie, czyli przede wszystkim pozostać sobą. To ważne również pod kątem makijażu – powinien on nie być zbyt mocny, tworzy się go tak, żeby eksponował naturalne atuty i delikatnie maskował niedoskonałości, ale nie zmieniał nic z wrodzonego uroku.

Profesjonalni makijażyści dobierają makijaż ślubny także do sukni, fryzury, a nawet bukietu, który zamierza mieć ze sobą panna młoda. Uzgadniając z makijażystą to, jak dokładnie ma wyglądać ostateczna wersja makijażu ślubnego, warto pokazać mu swoją sukienkę na zdjęciu, albo nawet przynieść ją ze sobą do salonu.