Lakiery hybrydowe – zalety ich stosowania. Czy manicure hybrydowy ma wady?

Lakiery hybrydowe - zalety ich stosowania. Czy manicure hybrydowy ma wady?

Lakiery do paznokci to nieodłączny element salonu kosmetycznego. Dzisiaj zadbane paznokcie to standard, o którym nie zapominają zarówno nastolatki, młode kobiety, jak i dojrzałe panie. Mogą one różnić się wyborami stylizacji, ulubionymi kolorami, natomiast jedno oczekiwanie jest wspólne – lakier do paznokci ma być trwały.

Lakier hybrydowy – czym się różni od pozostałych?

Lakiery do paznokci dzielą się obecnie na hybrydę i całą resztę. Przy czym tradycyjne produkty są coraz mocniej wypierane z rynku przez hybrydę, która z roku na rok zyskuje nowych zwolenników. Lakier hybrydowy jest uważany obecnie nie tylko za świetną alternatywę dla tradycyjnych lakierów, ale i tych akrylowych czy żelowych. Przede wszystkim jest wyjątkowo trwały. Nie tylko zdobi paznokcie, ale i chroni je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Jest także znacznie mniej szkodliwy dla płytki paznokcia niż królujące jeszcze do niedawna w salonach lakiery żelowe i akrylowe. Lakier hybrydowy utwardza się sa pomocą specjalnej lampy UV. Oprócz kolorowego lakieru potrzebna jest jeszcze baza, która ma chronić paznokieć przed szkodliwym wpływem lampy UV, a także wydłużać trwałość manicure. Po nałożeniu kolorowego lakieru, większość manicurzystek nakłada jeszcze specjalny utrwalający całość top, który dodatkowo podkreśla piękno manicure.

Co trzeba wiedzieć o manicure i pedicure hybrydowym?

Manicure hybrydowy to dzisiaj standard w ofercie salonów kosmetycznych. Właścicielki takich miejsc podkreślają, że stosunek kobiet, które korzystają z manicure/pedicure hybrydowego a tych, które wybierają malowanie tradycyjnymi lakierami to dzisiaj 80% do 20%, a w wielu miejscach 90% do 10%. Za co klientki tak pokochały manicure hybrydowy? Przede wszystkim za trwałość. Dla wielu znaczenie ma także to, że po zdjęciu takiego manicure, nawet jeśli nosiło się go bez przerwy wiele miesięcy, doprowadzenie płytki paznokcia do naturalnego stanu nie wymaga szczególnie wielu zabiegów ani czasu. U większości kobiet płytka zmęczona tego typu zabiegami odbudowuje się w ciągu kilku tygodni.

Oczywiście wprowadzając lakiery hybrydowe do oferty, trzeba zdawać sobie sprawę ze znacznie wyższych kosztów. Przede wszystkim kupić trzeba nie tylko lakier (choć ten także jest droższy od tradycyjnego). Potrzebna będzie baza oraz top. Niezbędna będzie ci lampa UV, która z całego tego zestawu jest najdroższa. W końcu potrzebny będzie zestaw specjalnych pilników, frezarka i pozostałe akcesoria do przygotowania paznokci do nałożenia lakieru. Te koszty trzeba policzyć, ustalając choćby cenę manicure lub pedicure w salonie. Ta dla manicure waha się w przedziale od 70 do 150 zł.

Jakie zalety ma lakier hybrydowy?

Manicure hybrydowy przede wszystkim daje długotrwały efekt. Lakier nie odpryskuje, nie ściera się, więc nie trzeba się stresować, że przed ważnym wyjściem się go zniszczy. Przez trzy tygodnie nie trzeba nic wokół paznokci robić, a one dalej wyglądają idealnie, są równe i gładkie. Lakier hybrydowy wykończony topem daje efekt w postaci błyszczących, ale jednocześnie bardzo naturalnie wykonanych paznokci. Na plus trzeba także zaliczyć to, że nie trzeba czekać, aż lakier wyschnie. Po utwardzeniu w lampie manicure jest gotowy.

Nie bez znaczenia jest oczywiście kwestia bezpieczeństwa płytki paznokcia. W porównaniu z innymi metodami zdobienia paznokci (akrylu, żelu) ta jest najbezpieczniejsza. Z punktu widzenia salonu nie bez znaczenia jest także bardzo bogata oferta kolorystyczna, a także możliwość ciągłego eksperymentowania ze zdobieniami. Lakiery mają także długi termin ważności.

Są więc wady? Niestety tak, przede wszystkim manicure hybrydowy zajmuje sporo czasu, wymaga dokładności i uważności. Nie jest to także rozwiązanie dla wszystkich. Niektóre kobiety mają uczulenie na składniki lakieru hybrydowego. Aceton, który wykorzystuje się zaś przy zdejmowaniu lakieru, może prowadzić do rozdwajania płytki paznokcia.

Zraszamy też do odwiedzenia innych wpisów z działu porady, w którym między innymi wyjaśniamy co to jest baza kauczukowa oraz jak zmyć hybrydy.