Lakiery do paznokci – jakie warto wybrać?

Lakiery do paznokci - jakie warto wybrać?

Dla każdej kobiety, odpowiedni makijaż i piękny manicure stanowią podstawę dbania o siebie. Czy wiesz, że do paznokci lakiery były już używane w starożytności? W Egipcie, w macierz w paznokciach był aplikowany barwnik, dzięki któremu nabywały one konkretnego koloru. Trwałe lakiery do paznokci, znane współcześnie, zostały jednak stworzone w XX wieku. Najpierw był lakier bezbarwny, a w latach 30. powstał czerwony lakier, który wyznaczył trend znany do dziś. Tzw. klasyczne lakiery to właśnie lakiery czerwone. Obecnie, paznokcie mogą mieć różny kolor, a do malowania możesz użyć najpierw base coat, a potem ulubiony lakier. Jakie są funkcje lakierów do paznokci? Jakie rodzaje lakieru rozróżniamy? Jak wybrać ten właściwy dla siebie?

Lakiery i ich funkcje

Mówi się, że nasze paznokcie są odzwierciedleniem nas samych. Jeśli są zadbane, wykonane np. na sposób francuskiego manicure’u oznacza to, że ich właścicielka dba o siebie i jest poukładana. Gdy zaś są popękane, bywamy roztrzepane. Niezależnie od tego, czy teoria ta jest prawdziwa czy nie, istotne jest to, że idealne paznokcie mogą nam pomóc.

Popularne lakiery do paznokci pełnią różnorakie funkcje. Mogą oczywiście stanowić ozdobę i dopełniać nasz wspaniały wizerunek. Zazwyczaj, dobrze zrobiony manicure jest podziwiany, nie tylko przez koleżanki, ale także doceni go niejeden mężczyzna. Lakiery znajdziesz w wielu kolorach, dzięki czemu łatwo je dopasujesz do każdej okazji, na każdy humor czy do każdej kreacji. Ale oprócz walorów estetycznych, lakiery pełnią też funkcje zdrowotne. Oczywiście, wdychanie lakierów i zawartych w nich substancji nigdy nie jest szczególnie bezpieczne, chociaż współcześnie producenci dokładają wielu starań, aby nie zawierały one toksycznych substancji. Powstają też lakiery naturalne i ekologiczne. Świadoma konsumentka oczywiście będzie znała różnicę między nimi.

Tak czy inaczej, lakiery mogą wspomagać wzrost paznokci, odżywiać i wzmacniać je. Wyposażone w witaminy i minerały, wspomagają płytkę, a dostępne na rynku lakiery o nieco brzydszym zapachu, mogą nawet zniechęcać do obgryzania skórek.

Rodzaje lakierów do paznokci

Zestawy lakierów, dostępne w drogeriach, mogą mieć wiele kolorów, funkcji czy posiadać zdobienia. Jeśli masz ochotę, możesz wybrać lakiery wzmacniające, pękające, matowe, hybrydowe (gel), transparentne, szybkoschnące lakiery, holograficzne, magnetyczne, termiczne, piaskowe, antyalergiczne, fluorescencyjne (neony), z brokatem, z efektem benzynowym, pastele.

Wspomnimy tu jedynie o niektórych z wymienionych.
Lakiery pękające kładziesz na inny lakier, a po nałożeniu, gdy wysychają, zaczynają pękać, tworząc ciekawy efekt. Lakiery z efektem benzynowym są ciekawe, odbijają światło, a ich pigmenty nie łączą się, tworząc efekt mienienia się jak plama benzyny. Lakiery magnetyczne mają metaliczne opiłki. Możesz kontrolować ich ułożenie za pomocą magnesu. Lakiery hybrydowe czy też żelowe to trwałe lakiery, utrzymujące się do 3 tygodni. Dzieje się tak, bo są utwardzane za pomocą lampy LED lub UV. Do ich wykonania musisz mieć odpowiedni sprzęt w domu lub udać się do kosmetyczki. Mitem jest twierdzenie, że lampy do utwardzania paznokci wpływają na późniejszy rozwój raka. Są one używane przez krótki czas i bezpieczne, dostarczając nam jedynie ułamki promieniowania, dlatego w rzeczywistości nie mogą nam zaszkodzić.

Postaw na lakier dla siebie

Jeśli chcesz wyglądać pięknie, w każdym momencie sięgnij po ulubiony lakier, który poprawi ci też humor. Wybierz lakiery dopasowane do Ciebie zarówno pod kątem zdrowia i potrzeb, jak również osobistych preferencji. Jakie lakiery wybrać?

Jeśli twoje paznokcie wymagają wzmocnienia, postaw na lakiery odżywki. Jeśli liczy się dla ciebie trwałość, możesz poświęcić więcej czasu na lepszy efekt oraz zainwestować w dodatkowy sprzęt – sprawdzą się lakiery hybrydowe. A jeśli wolisz niższą cenę, szeroką paletę kolorów, lubisz zmiany, nie chcesz tracić zbyt wiele czasu na malowanie – lakiery tradycyjne to świetna opcja!

W ofercie naszego sklepu dostępne są lakiery i inne kosmetyki do makijażu tj. cienie do powiek. U nas znajdziesz też taki produkt jak maski, szampony na włosy, perfumy czy akcesoria do pielęgnacji. Skorzystaj z wygodnego rabatu, by już dziś kupić to, czego potrzebujesz!