Kilka urządzeń, które przyspieszą poranne przygotowania do wyjścia z domu

Kilka urządzeń, które przyspieszą poranne przygotowania do wyjścia z domu

Poranki są dla wielu osób najbardziej zabieganą częścią dnia. Zaraz po przebudzeniu trzeba przygotować się do wyjścia do pracy, zjeść śniadanie, przygotować dzieci do szkoły czy nawet nakarmić zwierzaki, które przez następnych kilka godzin zostaną w domu same. Na rynku dostępna jest cała masa urządzeń tworzonych właśnie po to, aby ułatwić i przyspieszyć wszystkie poranne obowiązki. Które z nich rzeczywiście są warte uwagi? Oto kilka funkcjonalnych i niedrogich propozycji.

Włosy, makijaż i ubrania

Pierwsze po przebudzeniu zwykle są poranna toaleta i rutynowe czynności higieniczne. Zaraz po tym panie przechodzą do przygotowania fryzury i makijażu, w których będą widziane przez resztę dnia. Niestety nie zawsze zajmuje to kilka minut – samo ułożenie włosów może trwać nieco dłużej, szczególnie jeśli nie używa się żadnych urządzeń do ich stylizacji. Do włosów stworzono już całą masę takich urządzeń. Do najpopularniejszych należą prostownica, suszarka czy lokówka. Dla pań, które mają niewiele czasu na poranne przygotowania, poleca się urządzenia wielofunkcyjne, jak na przykład suszarko-lokówka.

Co może pomóc w szybkim stworzeniu efektownego makijażu? Przede wszystkim odpowiednio duże i dobrze oświetlone lustro. Panie, które go nie posiadają, często przygotowują makijaż przy małych lusterkach stawianych na blacie, tracąc przy tym masę czasu na drobne poprawki i sprawdzanie efektu w różnym świetle.

Kiedy fryzura i makijaż są gotowe, przychodzi czas na wybranie odzieży. W porannym zamieszaniu może się zdarzyć, że wybrana bluza okaże się nieestetycznie zmechacona na rękawie, a na czarnych spodniach z daleka widać sierść domowego zwierzaka. W takich okolicznościach przydadzą się golarka do ubrań i rolka z klejącą taśmą, która wygodnie i szybko usuwa sierść oraz drobne śmieci z tkanin.

Śniadanie gotowe w kilka minut

Przygotowanie śniadania może okazać się czasochłonne, w szczególności gdy do wykarmienia ma się wieloosobową rodzinę. W jaki sposób przyspieszyć kuchenne obowiązki? Warto w tym celu sięgnąć po nowoczesne urządzenia, takie jak na przykład ekspres do kawy. Koniec z samodzielnym parzeniem naparu czy gotowaniem wody w czajniku! W zaawansowanych ekspresach automatycznych wystarczy wybrać na ekranie odpowiedni napój i podstawić filiżankę.

Na śniadanie dobrze jest zjeść ciepły posiłek, który pomoże się rozbudzić i da energię niezbędną na resztę dnia. Częstym wyborem są ciepłe kanapki zapiekane w tosterze albo opiekaczu. Urządzenia te bywają ze sobą mylone, jednak pozwalają na opieczenie pieczywa w różny sposób. Toster podpieka same kromki chleba, na których dopiero później ląduje rozpływające się od ciepła masło. Do opiekacza natomiast wkłada się już wcześniej przygotowane kanapki w formie tostów, najczęściej z dodatkiem sera, który rozpływa się pod wpływem wysokiej temperatury w urządzeniu.

Pod kątem szybkiego przygotowania śniadania warte uwagi są również blendery kielichowe z zamykanymi kubkami. W urządzeniu zamiast tradycyjnego dzbanka montuje się kubek, który po zblendowaniu znajdujących się składników można zamknąć i zabrać ze sobą.

Przyjemna pobudka przekłada się na lepszy nastrój

Budziki nie są ściśle związane z tempem porannych przygotowań, jednak potrafią sprawić, że będą one przebiegały w lepszej atmosferze. Cała masa ludzi budzi się rano pod wpływem głośnego alarmu i zaczyna kolejny dzień bez chęci do działania. Choć przyjemna pobudka nie wpłynie na jakość snu czy jego długość, może sprawić, że przez cały dzień będzie się miało lepszy nastrój. W jaki sposób? Dzieje się tak za sprawą urządzenia nazywanego budzikiem świetlnym, które ma budzić nie tylko efektywnie, ale i w zgodzie z naturą ludzkiego zegara biologicznego.

Zegar biologiczny, i to nie tylko u ludzi, regulowany jest przez światło i jego zmienne natężenie. Budzik świetlny jeszcze przed włączeniem sygnału dźwiękowego oświetla sypialnię coraz mocniejszym światłem, symulując wschód słońca. Gospodarka hormonalna reaguje na te zmiany, przygotowując organizm do pobudki. Dzięki temu człowiek nie czuje się wyrwany ze snu, czemu potrafi towarzyszyć uczucie rozbicia i braku energii.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak zdjąć paznokcie żelowe oraz wyjaśniamy czy hybryda niszczy paznokcie.