Jakie zastosowanie ma olej arganowy w pielęgnacji paznokci?

Jakie zastosowanie ma olej arganowy w pielęgnacji paznokci?

Rozdwajające się, słabe i łamliwe paznokcie? Jednym ze środków uważanych za najskuteczniejsze w regeneracji osłabionych paznokci jest olej arganowy, działający odżywczo i wzmacniająco. Jest to środek całkowicie naturalny, stosunkowo niedrogi i bezpieczny do stosowania w domu, nakładany bezpośrednio nie tylko na paznokcie, ale także skórę czy włosy. Kiedy olejek arganowy może okazać się pomocny? Jak go używać i na czym polega jego działanie?

Kiedy warto użyć olejku arganowego?

Osłabienie, kruchość, czy rozdwajanie się paznokci może mieć różne przyczyny. Najczęściej odpowiadają za to niedobory ważnych składników odżywczych, przewlekłe zmęczenie i stres, wysuszenie paznokci przez detergenty, albo stylizacja z pomocą lakierów hybrydowych. Spośród wielu różnych środków działających odżywczo na paznokcie, olej arganowy jest jednym z tych, które sprawdzą się niezależnie od powodu osłabienia.

Z olejku arganowego można korzystać wtedy, gdy zauważy się oznaki osłabionych paznokci. Nawet jeden zabieg odżywczy z użyciem tego kosmetyku przynosi widoczne efekty w postaci wzmocnionych i zdrowiej wyglądających paznokci. Olejek arganowy może być także używany regularnie, żeby przez pielęgnację nie dopuścić do osłabienia paznokci.

Kiedy warto użyć olejku arganowego?

Jak olej arganowy działa na paznokcie?

Jak skutecznie dbać o dłonie, stopy i paznokcie? Przede wszystkim warto sięgać po sprawdzone kosmetyki, które zawierają składniki o silnie regenerującym działaniu. Olej arganowy wyróżnia się wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wzmacniają wszystkie komórki ludzkiego ciała, nie tylko paznokcie.

Wśród ważnych składników obecnych w oleju arganowym można wymienić także witaminy, w tym głównie A oraz E. Poza ogólnym wsparciem dla kondycji dłoni witaminy te mogą usprawniać syntezę keratyny, która jest głównym budulcem paznokcia. Olej arganowy jest więc kosmetykiem zapewniającym kompleksowe odżywienie paznokci, a nawet skórek dookoła nich, które dodatkowo zmiękcza, ułatwiając ich usuwanie.

Jak olej arganowy działa na paznokcie?

Jak korzystać z olejku arganowego?

Na rynku znaleźć można bardzo wiele kosmetyków zawierających w swoim składzie olej arganowy, pakowanych w małe tubki maści do wcierania w paznokcie i skórę dłoni. Sam olejek arganowy także można nakładać bezpośrednio na paznokcie, delikatnie wmasowując każdą kroplę i jednocześnie pobudzając krążenie krwi w palcach.

Chcąc solidnie odżywić paznokcie, zamiast pojedynczych dawek olejku zaleca się nałożenie go na całą noc. To właśnie w nocy w komórkach zachodzi najwięcej procesów regeneracyjnych, paznokcie mają najwięcej czasu na przyswojenie cennych składników, a tłuste z preparatu dłonie nie przeszkadzają przy codziennych obowiązkach.

Przed nałożeniem olejku arganowego na paznokcie można dodatkowo wzbogacić go o większą dawkę witamin A i E. W tym celu należy wyposażyć się w kapsułki z witaminami, z których po przekłuciu można wycisnąć znajdujący się w środku płyn, po czym dokładnie wymieszać go z olejem arganowym.

Po nałożeniu oleju paznokcie warto zabezpieczyć przez nałożenie bawełnianych rękawiczek. Z jednej strony uchroni to paznokcie przed ścieraniem olejku podczas snu, z drugiej przez zatrzymane w rękawiczce ciepło zwiększy przyswajalność cennych składników odżywczych do płytki paznokcia.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak odżywić paznokcie oraz wyjaśniamy jakie są przyczyny suchych skórek wokół paznokci.