Jaki papier toaletowy wybrać dla dzieci?

Jaki papier toaletowy najlepiej nadaje się do użytku przez dzieci? Nawilżany papier toaletowy? A może ekologiczny szary papier? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co wybrać!

Papier toaletowy dla dzieci

Papier toaletowy jest jednym z najczęściej wybieranych i zarazem najpopularniejszych artykułów higienicznych w naszych domach. Z papieru korzysta cała rodzina, należy jednak pamiętać, że skóra dziecka jest wrażliwsza od skóry osób dorosłych, a w związku z tym ma inne potrzeby. Ponadto nieodpowiednio dobrany papier toaletowy może nie tylko zniechęcić maluszka do korzystania z toalety, ale również utrudnić prawidłową higienę.

Skóra niemowlęcia jest nawet 5 razy cieńsza niż skóra osoby dorosłej, do tego trzeba dodać, że u tak małego dziecka zdolności obronne są znacznie słabsze. Dlatego też zbytnie pocieranie czy przesuszenie jest dla niej bardzo niebezpieczne. Dziecięca skóra musi oddychać, z tego powodu należy ją właściwie oczyszczać, tym bardziej że jest bardzo podatna na podrażnienia. Do Twojego wyboru jest wiele rodzajów papierów toaletowych, np. klasyczny biały papier toaletowy, ekologiczny szary papier czy nawilżany papier toaletowy. Zatem który wybrać?

Szary papier toaletowy

Szary papier toaletowy doceniany jest przede wszystkim przez osoby, które cenią sobie dbanie o środowisko. Ten papier jest wytworzony z makulatury, z drugiej jednak strony nie zachwyca swoją fakturą oraz wyglądem. Ujmując wprost, szary papier po prostu nie jest miły w dotyku. Jak wspomnieliśmy, skóra małego dziecka jest bardzo delikatna, nie powinno się jej również zbytnio pocierać. Wszystko to sprawia, że pomimo względów ekologicznych szary papier toaletowy nie jest polecany dla dzieci.

Biały lub kolorowy papier na rolce

Tego rodzaju papierów toaletowych na rynku jest zwykle najwięcej. Do Twojego wyboru są m.in. pojedyncze lub podwójne listki, krótsze lub dłuższe rolki, a także rozmaite wzorki. Często estetyka takich papierów toaletowych zachęca do kupienia. Czy jednak faktycznie będzie to dobry wybór dla Twojego dziecka? W przypadku starszych dzieci nie ma to tak dużego znaczenia, u maluszków jednak takie papiery toaletowe nie sprawdzają się najlepiej. Tego rodzaju produkty często są perfumowane lub barwione, co tworzy ryzyko podrażnień. Ponadto do odpowiedniego wytarcia pupy dziecko może potrzebować dość dużo takiego papieru.

Nawilżany papier toaletowy dla dzieci

Nawilżany papier toaletowy jest bardzo delikatny, dlatego też nie uszkadza nawet bardzo wrażliwej skóry dziecka. Oprócz tego świetnie oczyszcza stosowne okolice intymne – nierzadko wystarczą zaledwie 1 lub 2 listki papieru. Warto też dodać, że nawilżany papier toaletowy można wrzucać do toalety, gdyż w pełni rozpuszcza się w wodzie. Mokry papier toaletowy świetnie odświeża skórę dziecka i do tego pozostawia przyjemne uczucie oczyszczenia i chłodu. Wszystko to sprawia, że najlepszym wyborem dla dzieci będzie właśnie nawilżany papier toaletowy.