Jaką suszarkę do włosów wybrać do zakładu fryzjerskiego?

Jaką suszarkę do włosów wybrać do zakładu fryzjerskiego?

Jedno z podstawowych narzędzi w każdym salonie fryzjerskim to niewątpliwie suszarka do włosów. Mowa tu o urządzeniu ręcznym (bo są i suszarki hełmowe), które jest najczęściej wykorzystywane przy wszelkich zabiegach fryzjerskich.

Jedno z podstawowych narzędzi w każdym salonie fryzjerskim to niewątpliwie suszarka do włosów. Mowa tu o urządzeniu ręcznym (bo są i suszarki hełmowe), które jest najczęściej wykorzystywane przy wszelkich zabiegach fryzjerskich. Weźmy więc pod lupę tak zwane suszarki ręczne. Jak wybrać dobrą suszarkę do salonu? Na rynku znajdziesz bardzo szeroką ofertę urządzeń zróżnicowanych pod względem ceny, parametrów i możliwości. Wiele z nich ma nowatorskie funkcje i udogodnienia, które sprawdzają się podczas pracy. Wybierając suszarkę do użytku profesjonalnego, nie opłaci się oszczędzanie, bo słabej jakości sprzęt może tylko zniechęcić klientów do odwiedzania Twojego salonu. Również Twój komfort i wydajność pracy będą o wiele niższe bez odpowiednich narzędzi. Oszczędność będzie więc pozorna.

Fryzjerskie suszarki profesjonalne – jakie mają możliwości?

Czego szukać w parametrach dobrych profesjonalnych suszarek do włosów? Na pewno funkcji jonizacji powietrza. Funkcja ta zapobiega elektryzowaniu się włosów oraz tak zwanemu puszeniu. Jonizowane powietrze wygładza włosy, nabłyszcza je i zwiększa podatność na stylizację. Generator jonów niweluje ładunki, które przeszkadzają w pracy z włosami. Dlatego właśnie większość modeli profesjonalnych suszarek posiada go. Dodatkowym atutem takiej suszarki może być technologia ceramiczno-turmalinowa, która odpowiada za równomierne nagrzewanie powietrza, co działa dodatkowo wygładzająco na włosy.

Zimne powietrze w suszarce i dodatkowe funkcje

Kolejnym udogodnieniem w suszarkach do włosów profesjonalnych jest tak zwany cool shot czyli przycisk chłodnego powietrza. Ma on za zadanie wytworzyć odpowiednio zimny podmuch, który zastosowany na koniec suszenia daje świetne rezultaty. Domyka łuski włosa wygładzając jego powierzchnię, a także dodaje połysku, dzięki czemu włosy wyglądają o wiele lepiej. Ogólnie mówiąc, im chłodniejsze powietrze suszarki, tym lepiej dla włosów. Przydatna jest więc bardzo opcja regulacji temperatury, zwykle trzystopniowej, by móc dopasować ją do włosów i do etapu suszenia włosów. To ważna także podczas układaniu i modelowaniu fryzury przy użyciu suszarki do włosów.

Fryzjerskie suszarki profesjonalneNastępna cecha, którą powinna mieć dobra profesjonalna suszarka do włosów na fryzomania.pl to trwały i mocny silnik. Im większa moc suszarki, tym silniejszy będzie jej podmuch, a to z kolei oznacza wydajniejsze suszenie. Niektóre suszarki potrafią generować podmuch, który osiąga nawet 180km/h.

Szukając suszarki do salonu, zastanów się również jakie dodatkowe akcesoria i funkcje Ci się przydadzą w pracy. Podstawa to końcówki jak dyfuzor i koncentrator powietrza. Dyfuzor pozwala osiągnąć super objętość na włosach oraz ładnie podkreślić fale lub loki. Z kolei koncentrator pozwala skupić podmuch na małej powierzchni włosów, co sprawdza się podczas wygładzania i prostowania pasm. Inne dodatki, które w większości profesjonalnych suszarek są już standardem to obrotowy przewód, czy wieszak, który ułatwia przechowywanie suszarki w salonie.

Gdzie kupić suszarkę fryzjerską?

Kupując suszarki fryzjerskie warto znaleźć sprawdzonego i godnego polecenia sprzedawcę oferującego wysokiej jakości sprzęt renomowanych producentów marek profesjonalnych. Takim miejscem jest internetowa hurtownia fryzjerska Fryzomania. Znajdziesz tam sprzęt godny profesjonalisty marek takich jak BaByliss, Valera, czy Gamma Piu i wielu innych świetnych producentów sprzętu.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak poradzić sobie z suchymi skórkami wokół paznokci oraz wyjaśniamy jak zrobić hybrydy.