Jak wybrać lampę UV do paznokci?

Jak wybrać lampę UV do paznokci?

Jaką lampę do paznokci wybrać?

Zadbane paznokcie są jedną z najpiękniejszych ozdób kobiety i jednocześnie są jej wizytówką. Nic więc dziwnego, że każda z pań tak chętnie umawia wizyty u kosmetyczki i oddaje swoje dłonie w ręce specjalistek. Niemniej jednak, jako że nie zawsze można uzgodnić dogodny termin, niektóre panie decydują się na rozpoczęcie eksperymentowania z manicure hybrydowym na własną rękę. Wobec tego, niezbędne są oczywiście akcesoria i lakiery, ale jednym z najważniejszych elementów jest oczywiście lampa UV do paznokci. Niemniej jednak na rynku obecnie jest bardzo dużo różnorodnych modeli, które mają inną specyfikację techniczną. Tak więc jak wybrać dobrą lampę UV do paznokci?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru lampy do paznokci?

Lamp do paznokci jest niezwykle dużo, jednak niezmiennie największą popularnością cieszą się lampy UV. Są one nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale także dają możliwość do wykonania perfekcyjnego manicure hybrydowego we własnym domu. Niemniej jednak na co warto zwrócić uwagę przy wyborze lampy UV? Otóż przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na rozmiar urządzenia. Na rynku można znaleźć zarówno modele, w których bez problemu będzie można utwardzić wszystkie paznokcie na raz, ale również znajdziemy urządzenia, przeznaczone do utwardzenia jedynie dwóch lub jednego paznokcia. Oczywiście jak łatwo można się domyślić, o wiele funkcjonalniejsze są lampy UV w o wiele większym rozmiarze, gdyż wykonywanie manicure hybrydowego pójdzie z jej pomocą o wiele szybciej i sprawniej. Niemniej jednak duża lampa UV wymaga również odpowiedniej precyzji i pewnej ręki podczas nakładania lakierów hybrydowych. Wszystkie paznokcie muszą być wykonane w dość krótkim czasie, tak by można było je jednocześnie utrwalić pod lampą. Jeśli więc panie należą do początkujących i dopiero rozpoczynających swoją przygodę z lampą UV to o wiele lepiej będzie postawić na mniejsze modele. Wówczas panie spokojnie mogą wykonywać manicure na kolejnych paznokciach, podczas gdy jeden z nich będzie utwardzał się w lampie. Kolejnym niezwykle istotnym parametrem jest moc lampy UV. To od tego zależy jak szybko będzie ona wstanie utwardzić wykonany manicure. Warto stawiać na modele, które mają moc co najmniej 24W, spokojnie wystarczą one dla początkujących stylistek paznokci. Niemniej jednak jeśli potrzebujemy lampy również do utwardzania paznokci żelowych, wówczas potrzebna będzie lampa o nieco większej mocy np. 48 W. Warto również zwrócić uwagę na to, by lampa posiadała również funkcje dodatkowe w postaci np. sensorycznego czujnika ruchu. Wówczas nie trzeba będzie ręcznie uruchamiać włącznika, a lampa zacznie utwardzanie lakieru automatycznie, w momencie kiedy do środka zostanie włożona dłoń. Niezbędne jest również zwrócenie uwagi na tryby czasowe, które lampa UV posiada. Zwykle zaleca się by modele posiadały regulację 30 sekund, 60 sekund oraz 99 sekund, gdyż niektóre lakiery lub żele mogą utwardzać się przez nieco dłuższy okres czasu (więcej na: https://zestawienie.pl/lampa-uv-led-najlepsze-lampy-uv-led-do-paznokci/).

Jaką lampę do hybryd wybrać?

Zanim panie wybiorą się na zakupy po wymarzoną lampę do hybryd, warto zastanowić się jaką wybrać. Oprócz wspomnianych wcześniej parametrów, warto zwrócić jeszcze na kilka innych aspektów. Tak więc, warto zwrócić uwagę na to, by lampa UV posiadała magnetyczny spód. Dlaczego jest to tak istotne? Otóż okazuje się, że nie tylko będzie on niezwykle łatwy w czyszczeniu, ale także znacznie zwiększy funkcjonalność lampy i umożliwi wykonywanie w niej również pedicure. Koniecznie warto również zwrócić uwagę na to, czy urządzenie posiada wbudowany wentylator. Oczywistością jest fakt, że lampa podczas używania będzie się dość szybko nagrzewać, więc wbudowany wentylator jest absolutnie niezbędny, by zajął się jej schłodzeniem. Warto również zwrócić uwagę na to, czy urządzenie zostało wyposażone w swoisty czujnik mocy, który będzie informował każdorazowo o łącznej mocy znamionowej, z jaką diody emitują promieniowanie UV. Z pewnością, dzięki obecnemu ogromnemu wyborowi lamp do paznokci na rynku, każda z pań, nie ważne czy jest dopiero początkującą stylistką czy już zaawansowaną, znajdzie produkt odpowiedni dla siebie.

Jaka lampa do paznokci będzie najlepsza?

Często panie przed zakupem zastanawiają się, jaka lampa do paznokci będzie najlepsza. Otóż nie ma jednego, idealnego modelu, który spełniłby oczekiwania każdej stylistki. Najlepsza lampa to taka, która idealnie dopasuje się do potrzeb, a także do umiejętności manicurzystki. Warto więc dobrze przestudiować parametry danej lampy, a następnie zdecydować, czy rzeczywiście wpasowują się one w oczekiwania. Najlepsza lampa UV do paznokci, powinna mieć odpowiednią moc, a także rozmiar, by ułatwić i przyspieszyć wykonywanie manicure. Warto również zwrócić uwagę na design danego modelu. Obecnie lampy dostępne są w różnych kombinacjach kolorystycznych, więc z powodzeniem można postawić na takie urządzenie, które najbardziej się paniom spodoba. Nie należy spieszyć się z zakupem pierwszej lampy do paznokci. Można również przeczytać opinie innych użytkowniczek, bądź posiłkować się rankingami urządzeń. Warto jednak podkreślić, że najlepsza lampa do paznokci, to taka, która spełni wymagania danej stylistki.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak dbać o skórki wokół paznokci oraz wyjaśniamy jak zmyć paznokcie hybrydowe.