Jak wybrać lakier hybrydowy?

Jak wybrać lakier hybrydowy?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lakieru hybrydowego?

Lakier hybrydowy lakierowi hybrydowemu nierówny… Patrząc na asortyment sklepów i hurtowni kosmetycznych, na pierwszy rzut oka może Ci się wydawać, że produkty różnią się jedynie ceną. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Podpowiemy Ci, co brać pod uwagę, wybierając dla siebie idealny lakier hybrydowy.

Trwałość

Bardzo istotnym aspektem jest oczywiście trwałość lakieru hybrydowego. To, czy manicure utrzyma się tydzień, dwa czy trzy, może zmienić naprawdę wiele… Nie każda kobieta lubi (i chce) częściej wykonywać manicure hybrydowy. Obecnie najlepsze hybrydy potrafią przetrwać na płytce nawet 3-4 tygodnie bez konieczności dokonywania poprawek! Chyba przyznasz, że to imponujące…? Jeżeli zależy Ci na maksymalnej trwałości lakieru hybrydowego, koniecznie zwróć uwagę na informację o czasie jego utrzymywania się na paznokciach.

Kolor i jego pigmentacja

Jeśli chodzi o kolor lakieru hybrydowego, kto, jak nie Ty, najlepiej wie, jaki będzie najlepszy… Każdy powinien indywidualnie wybrać jego barwę, biorąc pod uwagę swój typ urody, osobiste preferencje i – oczywiście – styl życia. Tym, co możemy doradzić, jest za to patrzenie również na pigmentację lakieru. Im jest ona mocniejsza, tym mniej warstw produktu musisz nałożyć, by uzyskać spektakularny, w pełni kryjący efekt. Chyba każda kobieta marzy o pięknym, trwałym kolorze na paznokciach…? Jeżeli nie jesteś wyjątkiem od tej reguły, koniecznie zwróć uwagę na pigmentację lakieru hybrydowego.

Konsystencja

Zależy Ci na zakupie dobrego lakieru hybrydowego…? Koniecznie weź pod uwagę również konsystencje poszczególnych produktów. “Idealna konsystencja”, czyli jaka…? Dla zdecydowanej większości paznokciomaniaczek nie jest ona ani zbyt rzadka, ani za gęsta. Innymi słowy – taka, która maksymalnie ułatwi Ci aplikację lakieru hybrydowego. Pamiętaj, że im lepsza konsystencja, tym mniej warstw potrzebujesz do uzyskania fantastycznego efektu na płytce.

Łatwość aplikacji

Właśnie… Łatwość nakładania lakieru hybrydowego jest również bardzo istotna w kontekście wyboru idealnego produktu. Im prostsza jego aplikacja, tym więcej czasu pozostanie Ci na inne czynności, jak chociażby zdobienie płytki. Ten aspekt dotyczący lakieru hybrydowego jest szczególnie istotny dla początkujących paznokciomaniaczek. Osoby, które nie mają zbyt dużej wprawy w wykonywaniu manicure hybrydowego, z pewnością docenią każde “ułatwienie”, które pomoże im w uzyskaniu pięknego efektu na płytce. W końcu im prostsza aplikacja lakieru hybrydowego, tym mniejsze ryzyko konieczności dokonywania poprawek!

Skład

Słyszałaś o formule 3Free? Jeśli nie, koniecznie zapoznaj się z jej charakterystyką. Jeśli zależy Ci na tym, żeby lakier hybrydowy, był w pełni bezpieczny dla Twoich paznokci, wybierz produkt, który nie ma w swoim składzie substancji takich, jak formaldehyd, toluen i ftalan dibutylu – (DBP). Lakiery hybrydowe o formule 3Free mogą bez problemu stosować nawet alergicy i osoby o szczególnie wrażliwej skórze dłoni.

Marka

Ostatnim aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest marka lakieru hybrydowego. Na rynku niemal każdego dnia pojawiają się nowości, które – nie ukrywajmy – kuszą swoimi właściwościami i pięknymi kolorami. Czy warto testować nowe marki? Wszystko jest względne! Z jednej strony nie można skreślać na wstępie firm, które dopiero wchodzą na rynek. Z drugiej jednak strony, kupując lakiery hybrydowe marek, które mają już ogromne doświadczenie w tworzeniu produktów do paznokci, możesz mieć pewność, że wybierasz najwyższą jakość i maksymalną trwałość.

Gdzie najlepiej kupować lakier hybrydowy?

Skoro już wiesz, jak wybrać lakier hybrydowy, pytanie – gdzie najlepiej kupować produkty tego typu…? Obecnie kosmetyki do paznokci możesz znaleźć niemal w każdym sklepie – zarówno stacjonarnie, jak i online. Nawet w największych marketach kupisz lakiery hybrydowe (oczywiście, dostępne w ograniczonym zakresie). Pytanie tylko – czy warto decydować się na ich zakup właśnie w sklepach ogólnospożywczych czy spożywczo-przemysłowych…? Jak się pewnie domyślasz – zdecydowanie nie! Lakiery hybrydowe to produkty, które należy przechowywać w ściśle określonych warunkach. Na to zwracają uwagę głównie sklepy i hurtownie kosmetyczne, które sprzedają tylko produkty tego typu. Ponadto, szczególnie dla początkujących paznokciomaniaczek, bardzo istotne jest fachowe doradztwo i szeroki wybór produktów. W tym przypadku również zdecydowanie “wygrywają” sklepy specjalistyczne, w których znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz! Zapraszamy do naszego sklepu internetowego – gwarantujemy, że się nie zawiedziesz!

Zraszamy też do odwiedzenia innych wpisów z działu porady, w którym między innymi wyjaśniamy co to jest baza kauczukowa oraz podpowiadamy jak zrobić hybrydy.