Jak rozmawiać z dziewczyną lub chłopakiem? Podstawy relacji damsko-męskich

Jak rozmawiać z dziewczyną lub chłopakiem

Relacje męsko- damskie zawsze budziły kontrowersje. To dość delikatny temat, a jednocześnie bardzo potrzebny do budowania więzi między kobietami a mężczyznami. Dotyczy to zarówno nawiązywania przyjaźni, znajomości, jak i partnerstwa.

Podstawy relacji damsko-męskich

„Mężczyźni są z marsa, a kobiety z Wenus” – to stwierdzenie pokazuje,  jak jesteśmy inni w odczuwaniu, przyswajaniu wiedzy, jak i widzeniu świata. A czy Wenus z marsem można połączyć ? Otóż właśnie o to chodzi, aby znaleźć ze sobą ten punkt wspólny, który zainicjuje nić porozumienia pomiędzy kobietą a mężczyzną, dziewczyną a chłopakiem. O czym rozmawiać ze sobą, jak stworzyć dobrą relację między chłopakiem a dziewczyną ?

Jak wygląda typowa rozmowa?

W dobie internetu i SMS-ów kontakty męsko- damskie stają się na porządku dziennym i mamy ich zdecydowanie więcej niż dawniej. Możemy poznawać osoby nie tylko z naszego najbliższego otoczenia, ale i z całego kraju, jak i świata. I tutaj pojawia się problem, jak z nimi rozmawiać. Na ogół rozmowa zaczyna się od krótkich tekstów:

„Co tam?”; „Co słuchać ?”. „Jak leci ?”

Na takie pytanie na ogół otrzymujemy odpowiedź pt.: „Nic ciekawego”; „jest ok”, albo bardziej przyjaźnie: „wszystko w porządku, dobrze, że pytasz”.

No i rozmowa na ogół się na tym kończy, bo temat nam się wyczerpał. Nie wiemy jak dalej poprowadzić konwersację. Jak otworzyć drugą osobę.

Sporo różnych tematów do rozmów znajdziecie w tym artykule https://kobiecystyl.pl/pytania-do-dziewczyny-i-chlopaka-400-najciekawszych-pytan/.

Jak rozmawiać ze sobą?

Oprócz typowych zagadnień tematycznych warto nauczyć się formułować pytania otwarte, które pozwolą drugiej osobie bardziej się otworzyć na relację. Ponadto bardzo łatwo możesz się wyróżnić od innych, zadając nieco odmiennie sformułowane pytanie, umożliwiające bardziej rozbudowaną konwersację. Na przykład, zamiast pytać: ‘Jak było w kinie?”, zadaj pytanie: „Podobał ci się film ?”.

Zauważ, że przy pierwszym pytaniu, możesz otrzymać odpowiedź: „ujdzie” lub „było ok”.

Przy drugim zaś bardziej przyciągasz do rozmowy swojego rozmówcę, który wyda swoją opinię na temat tego filmu, dowiesz się może ciekawych scen. Jeżeli byłaś lub byłeś na tym filmie, to razem omówicie pewne kwestie z obejrzanego filmu. A jeżeli nie, to dowiesz się, czy film jest warty obejrzenia. W ten sposób już stworzysz relację z drugą osobą. Później już idzie dużo łatwiej, bo zarówno jedna, jak i druga strona otwiera się na wspólną rozmowę.

Teraz już wiesz, jak zadawać pytania. Zatem czas przejść do kwestii wyboru tematu. Szkoła, praca, to dobry pomysł na przełamanie pierwszych lodów, ale nie koncentruj się tylko na tym. Większość osób nie lubi swojej pracy lub szkoła to nudziarstwo. No, chyba że trafisz na kogoś, kto kocha swoją pracę lub lubi się uczyć, wtedy możesz ciągnąć temat. To na pewno zbliży tę drugą osobę do ciebie, ponieważ poczuje on czy ona nić porozumienia. W innym wypadku warto zmienić sens rozmowy. Kobiety zazwyczaj kierują się emocjami.

Lubią dzielić się swoimi odczuciami związanymi z danym wydarzeniem. Mężczyźni to logiczne umysły, których interesują informacje i fakty. Dlatego, gdy rozmawiasz z mężczyzną, pokieruj tak rozmowę, aby mógł ci przekazać wiele informacji i faktów. Mężczyzna znów do kobiety może zwrócić się w ten sposób, aby ona mogła wyrazić swoje odczucia i emocje. W ten sposób stworzy się więź między wami.

Artykuł powstał we współpracy z portalem dla kobiet KobiecyStyl.pl.