Jak pozbyć się przebarwień na twarzy?

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy?

Przebarwienia na twarzy – jak się ich pozbyć?

Melanina, produkowana w zbyt dużych ilościach jest przyczyną powstawania przebarwień, które na twarzy mają najczęściej postać czerwonych lub brunatnych plam. W zależności od tego, kiedy powstały oraz jak są intensywne, można wykorzystać sprawdzone sposoby na ich eliminację. Co ważne, płytkie przebarwienia skóry zdecydowanie łatwiej usunąć, niż te powstałe wiele lat temu, dlatego gdy tylko zauważymy jakiekolwiek zmiany, od razu powinniśmy reagować. W jaki konkretniej sposób? Kosmetyki na przebarwienia, domowe sposoby oraz zabiegi kosmetyczne potrafią zdziałać cuda! Sprawdźcie, jak i kiedy korzystać z każdego z tych sposobów!

Krem na przebarwienia – podstawa pielęgnacji i skuteczność

Podstawą codziennej pielęgnacji jest stosowanie kremu do twarzy, który nawilża i odżywia skórę. Jeżeli jednak zauważymy tendencję do powstawania przebarwień mimo regularnej pielęgnacji, przykładowo gdy jesteśmy po dłuższym wypoczynku na słońcu lub wraz z wiekiem, oznacza to, że skóra traci elastyczność i jest skłonna do nieregularności w produkcji melaniny. Jest to sygnał, że należy rozpocząć kurację z wykorzystaniem kremu na przebarwienia. Stosowany rano i wieczorem już po kilku tygodniach może zaskoczyć świetnymi rezultatami. Co ważne, im płytsze zmiany skórne, tym większa szansa na ich całkowitą eliminację, dzięki zawartości starannie dobranych składników. Używanie takiego preparatu pozwala rozjaśnić plamy na skórze i odżywić ją, zapobiegając tym samym powstawaniu nowych.

Maski rozjaśniające cerę i peelingi złuszczające

Aby wzmocnić efekt codziennej pielęgnacji, warto zastosować skuteczne, wysokiej jakości maski do twarzy, które rozjaśniają cerę i ujednolicają jej kolor. Regularne używanie takich preparatów dodatkowo odżywia i nawilża skórę, która tym samym będzie bardziej elastyczna i mniej skłonna do powstawania zmian. Maski zawierają skoncentrowane ilości składników, działających regenerująco, natomiast peelingi, których zadaniem jest złuszczenie naskórka, mogą w ten sposób usuwać zmiany skóne, powstałe w płytkich warstwach skóry. Peelingi mogą wpłynąć przede wszystkim na redukcję przebarwień, powstałych niedawno, podobnie jak krem do twarzy. Bardziej zaawansowane, utrwalone przebarwienia, które wniknęły w głębsze warstwy, skóry można usunąć w gabinecie kosmetycznym.

Witamina C na przebarwienia

Stosowana najczęściej w celu wzmocnienia układu immunologicznego w walce z infekcjami popularna witamina C, czyli kwas askorbinowy, może wpływać na redukcję przebarwień skóry. Kwas askorbinowy działa rozjaśniająco na skórę oraz uelastycznia ją, przyczyniając się jednocześnie do prawidłowej produkcji kolagenu. Witamina C, dostępna w każdej aptece bez recepty, w prosty sposób wpływa na redukcję przebarwień, a poza nią na wzmocnienie organizmu oraz uelastycznienie powłok skórnych. Aby zaobserwować efekty stosowania witaminy C w postaci likwidacji przebarwień, należy stosować ją systematycznie i długotrwale. Witamina C ujednolici kolor skóry twarzy, sprawiając, że będzie ona wyglądała świeżo, promiennie i młodo.

Zabiegi kosmetyczne w likwidacji przebarwień

Wizyta w gabinecie kosmetycznym potrzebna jest w sytuacji, gdy zmiany skórne w postaci przebarwień zostały utrwalone przez kilka lat i nie da się ich usunąć za pomocą pielęgnacji kremem, peelingami złuszczającymi oraz dzięki regularnemu przyjmowaniu witaminy C. Wśród najskuteczniejszych metod usuwania przebarwień w gabinetach znajdują się zabiegi z użyciem lasera. Odpowiednio dopasowana wiązka światła pozwala wniknąć w głąb skóry i pozbyć się widocznych zmian. Skuteczna jest również mikrodermobrazja, dzięki której złuszczony naskórek oraz wyeliminowane obumarłe komórki pozwalają zyskać twarzy promienny wygląd oraz jednolity koloryt. Napięta, odżywiona, wygładzona i wolna od przebarwień skóra na twarzy będzie długotrwale piękna, jeśli skorzystamy z terapii kompleksowej, czyli stosując kremy nawilżające i odżywiające, kremy na przebarwienia, peelingi oraz dbając o regularną pielęgnację cery.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak uzupełnić hybrydę oraz wyjaśniamy jak zdjąć paznokcie żelowe.