Jak dopasować obrączkę do pierścionka zaręczynowego?

Jak dopasować obrączkę do pierścionka zaręczynowego?

Pierścionek zaręczynowy to początek wspólnej przygody dwójki ludzi. Podczas oświadczyn mężczyzna ofiaruje kobiecie tę specjalną biżuterię, jako obietnicę rozpoczęcia życia ramię w ramię. Coraz częściej spotykamy się z tym, że obrączki ślubne zostają dopasowane do pierścionków zaręczynowych. Panowie wybierają czasem takie pierścionki, które mają swoje odpowiedniki w ślubnych symbolach, co jest naprawdę przemyślaną i godną pochwały decyzją. Wiele kobiet przed ceremonia ślubną przekłada pierścionek zaręczynowy na lewą rękę, żeby na prawej pojawić się mogła obrączka. Natomiast niektóre Panny Młode pragną pozostawić te dwa, wyjątkowe krążki w jednym miejscu, jednak jak to zrobić poprawnie?

Czy obrączka i pierścionek zaręczynowy muszą wyglądać identycznie?

Odpowiedź brzmi nie. Z resztą obrączki Państwa Młodych także mogą się od siebie różnić. W końcu ten malutki element biżuterii ma odpowiadać charakterowi każdego z małżonków i zostać pięknym symbolem, którego noszenie przynosi dumę. Żeby obrączka dobrze pasowała do pierścionka zaręczynowego, obie ozdoby muszą posiadać oczywiście wspólne cechy – kruszec, kamień szlachetny, czy kształt. Jednakże należy także uważać na to, żeby nie przesadzić ze strojnością – jeżeli oba pierścionki będą posiadać kamienie szlachetne w szynie, klejnoty zdecydowanie przeważą całość. Wybranie tego samego kruszcu jest rozważnym posunięciem, jednakże należy wtedy zadbać o obecność innych dodatków na pierścionku, ponieważ ponownie – całość może zlać się w jedno i stworzyć niezbyt estetyczny efekt.

Gdzie najlepiej szukać dopasowanych obrączek?

Wiele salonów jubilerskich posiada zbliżone do siebie modele biżuterii, dlatego kupując obrączki najlepiej zrobić to w miejscu zakupu pierścionka zaręczynowego. Jubiler SAVICKI posiada wyjątkowe kolekcje biżuterii dopasowanej do siebie, stworzonej właśnie z myślą o paniach, które swoje dwa najważniejsze pierścienie pragną nosić na jednym palcu. Przepiękne kolekcje This Is Love, The Light, The Journey i wiele innych, czekają na swoje nowe właścicielki!

Zraszamy też do odwiedzenia innych wpisów z działu porady, w którym między innymi wyjaśniamy co to jest baza kauczukowa oraz podpowiadamy jak krok po kroku zmyć hybrydy.