Jak dbać o kondycję naszych włosów?

Jak dbać o kondycję naszych włosów?

Włosy są naszą wizytówką. Nieważne długie czy krótkie, tylko odpowiednio zadbane robią dobre wrażenie i jednocześnie pozwalają nam tworzyć z nich zadowalające nas fryzury. Jeśli pragniemy cieszyć się ich dobrą kondycją, musimy zapewnić im odpowiednią pielęgnację i poświęcić na to trochę czasu. Dlatego im dłuższe włosy, tym jednak więcej cierpliwości musimy mieć, jeśli mają dawać nam radość. Pielęgnacja włosów nie jest specjalnie skomplikowana, wymaga jednak systematyczności i przestrzegania kilku prostych zasad. Pragniesz pochwalić się lśniącymi i zdrowymi włosami? Sprawdź, jakich produktów używać, a których błędów lepiej nie popełniać!

Unikaj szkodliwego tarcia!

Zaczynasz czytać w sieci poradnik i ilość wskazówek Cię przeraża? Oglądasz filmik instruktażowy i myślisz, kto ma na to czas? Nie martw się! To naprawdę tylko wygląda na trudne, a jedyną istotną rzeczą jest zmiana kilku szkodliwych nawyków na lepsze i minimalny nakład czasowy na dokładniejsze działanie odżywek do włosów. Po pewnym czasie czynności związane z prawidłową pielęgnacją włosów robi się już automatycznie i niejako z przyzwyczajenia. Najważniejszy, bo najczęstszy i popełniany przez wiele osób błąd to tarcie włosów i niszczenie przez to łusek. Łuski osłaniają korę łodygi, a ich prawidłowe zamknięcie jest istotne dla jej ochrony. Zadbane łuski są gładkie, przylegają płasko do kory, a włosy są lśniące i mocne. Nie trzyj włosów ręcznikiem, śpij w związanym kucyku, staraj się unikać kontaktu włosów z plecakiem lub paskiem torebki i wybieraj dobre, materiałowe gumki.

Wybierz dobre kosmetyki do włosów

Uszkodzenia mechaniczne to jeden z najczęstszych powodów naszych problemów z włosami. Drugi to nieodpowiednia pielęgnacja. Używamy złych kosmetyków, źle myjemy włosów, często mamy na głowie nadmiar chemii, która i tak nie przynosi efektu w postaci lepszej kondycji włosów. Podczas mycia włosów swoją uwagę skup na skórze głowy, minimum długą chwilę masuj ją opuszkami palców. Do mycia należy wybierać szampon dostosowany do naszego rodzaju włosów i nie przesadzać z jego ilością. Ogromny wybór sprawdzonych i profesjonalnych kosmetyków znajdziesz na Wyczesani. Szampon nakładaj przede wszystkim na skórę głowy, lekko tylko przeciągając po włosach. Drugim bardzo ważnym krokiem jest dobre odżywanie włosów. Nasze włosy odwdzięczą się za to szybciej niż myślimy. Staranna pielęgnacja skutkuje szybszym wzrostem oraz tym, że włosy stają mocniejsze. Przynajmniej raz w tygodniu nakładaj odżywkę na dłużej, pozwól jej wniknąć we włosy, robiąc w tym czasie jakieś domowe czynności lub po prostu oglądając ulubiony serial.

Czesanie tylko dobrą szczotką

Dla włosów niebagatelne znaczenie ma jeszcze dwa czynniki. Nasza dieta oraz sposób ich czesania. Zdrowy i zbilansowany sposób odżywiania jest istotny dla dobrej kondycji całego naszego ciała, również naszego „opakowania”, czyli skóry, włosów i paznokci. Powinien być to nasz priorytet, bez względu na to, czy marzymy o długich puklach, czy nosimy krótką fryzurę. Do czesania warto używać szczotki z naturalnego włosia, która nie będzie włosów podrażniać, zaciągać i wyrywać. A samo czesanie należy robić jak najdelikatniej. Na wyczesani.com znajdziesz doskonałe akcesoria, które pomogą Ci odpowiednio zajmować się włosami na co dzień.