Różnorodne badania sugerują, że dłonie są drugą (po twarzy) częścią ciała, na którą zwracamy uwagę przy pierwszym kontakcie. Nic więc dziwnego, że kompleksowa pielęgnacja dłoni i paznokci to punkt obowiązkowy dla wielu z nas. Jeśli decydujemy się na samodzielną przygodę z manicurem hybrydowym, warto szczegółowo poznać jego podstawy i kosmetyki, które są nieodłączną częścią całego procesu. Dziś na tapet bierzemy cleaner – co to takiego i jak go używać, aby dłonie były naszą najlepszą wizytówką?
Jakie funkcje ma cleaner do paznokci?
Naklejane tipsy to już relikt przeszłości, natomiast zwykłe lakiery do paznokci, choć niewątpliwie proste w użyciu, mają jedną zasadniczą wadę: ich trwałość pozostawia wiele do życzenia. W dzisiejszych czasach furorę robią zatem techniki manicure, które gwarantują nie tylko doskonały efekt wizualny, ale także wygodę w codziennym funkcjonowaniu.
Odpowiedzią na te potrzeby są lakiery do paznokci przeznaczone do utwardzania pod lampą UV – manicure hybrydowy, żelowy czy akrylowy to pewność, że przez kilka tygodni możemy cieszyć się nienagannym wyglądem dłoni. Czasy, w których ta przyjemność była dostępna jedynie w profesjonalnych salonach, również są już za nami – grono posiadaczy zestawów do samodzielnego wykonywania tego typu zabiegów stale się poszerza. Nic dziwnego, gdyż proces ten jest niezwykle prosty – wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad, a jedną z nich jest stosowanie cleanera do paznokci.
Określenie funkcji tego kosmetyku nie jest jednak proste, gdyż gama jego zastosowań jest dosyć szeroka. Cleaner bywa nazywany odtłuszczaczem, a sama jego nazwa sugeruje oczyszczanie – w istocie można go stosować na początkowym etapie manicure’u, aby odpowiednio przygotować płytkę do kolejnych działań. Pozbycie się zanieczyszczeń tworzących tłustą warstwę na paznokciu jest konieczne, bowiem w przeciwnym razie możemy ryzykować niepowodzeniem całego procesu.
Odtłuszczanie i pielęgnacja płytki paznokcia
Cleaner ma jednak o wiele więcej funkcji – kosmetyk ten jest nieodzowny również pod koniec robienia paznokci, kiedy musimy pozbyć się warstwy dyspersyjnej. Co to takiego? Po nałożeniu lakieru hybrydowego na płytkę na powierzchni paznokcia tworzy się lepka warstwa – zwana właśnie dyspersyjną. To ona gwarantuje poprawne łączenie się ze sobą kolejnych warstw lakieru, jednak po zakończeniu stylizacji należy się jej pozbyć – i tutaj właśnie czas na zastosowanie cleanera, który stanowi swoistą kropkę nad i, dodatkowo nabłyszczając ozdobione paznokcie. To jednak nie wszystko – cleaner ma także działanie pielęgnacyjne. Producenci kosmetyków do paznokci zadbali bowiem o to, aby wzbogacić je w rozmaite substancje aktywne, na przykład naturalne olejki – w ten sposób nie tylko upiększamy paznokcie od zewnątrz, ale również dbamy o ich kondycję od wewnątrz.
Jaki cleaner do paznokci wybrać?
Wybór odpowiednich produktów do manicure’u nieraz warunkuje efekt końcowy – dla własnego komfortu (i oszczędności czasu!) warto więc sięgać po sprawdzone rozwiązania. Bogatą gamą propozycji może pochwalić się stosunkowa młoda na polskim rynku kosmetycznym marka Elisium, która w swojej ofercie ma między innymi wysokiej jakości cleanery. Płyn Elisium Cleaner Care wzbogacony jest o czyste oleje roślinne, takie jak jojoba i olejek ze słodkich migdałów, które dbają o optymalne nawilżenie płytki paznokcia. Warto zwrócić uwagę także na wersję z atomizerem – takie rozwiązanie z pewnością ułatwi wykonywanie manicure’u i znacząco skróci czas trwania całego zabiegu. Kultowa już marka wśród miłośników sztuki zdobienia paznokci – Semilac – zaproponowała natomiast produkt wysoce wielofunkcyjny. Semilac Nail Cleaner Pure służy bowiem nie tylko do oczyszczania paznokci i odtłuszczania lakieru na płytce, ale znajduje także zastosowanie w przemywaniu dedykowanych narzędzi.
Samodzielne wykonanie pięknych paznokci za pomocą lampy UV jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać, a przy tym gwarantuje o wiele trwalszy efekt niż w przypadku klasycznego manicure’u. Sam proces natomiast przy odrobinie wprawy trwa naprawdę krótko. Jeśli więc ta przygoda jest jeszcze przed Tobą, zachęcamy do zaopatrzenia się w nieodzowne produkty i wykonania pierwszych prób. Z pewnością przyda Ci się nie tylko cleaner, ale również odrobina cierpliwości – uczciwie jednak ostrzegamy: to wciąga!
Skomentuj